kpb

Letnie Tanie Kinobranie 2015: nocny maraton filmowy - Igrzyska śmierci


piątek, 31 lipca 2015
start: 18.3031 lipca, w piątkowy wieczór otwierający piąty tydzień Kinobrania, zapraszamy na nocny maraton filmowy z kultową trylogią Igrzyska śmierci.

Ostatnia część serii będzie miała premierę w listopadzie tego roku - Kinobranie daje szansę przypomnienia sobie wcześniejszych filmów. 

“Kiedy na ekranie pojawiają się napisy końcowe, ma się ochotę przesiedzieć w fotelu kolejny rok, żeby być na miejscu, gdy historia Katniss i Peety zacznie toczyć się dalej.” Wirtualna Polska

Pokaz Igrzysk śmierci otwiera piąty tydzień Kinobrania “Światło i mrok”, którego tematyka skupia się na konfrontacji dobra ze złem, pojedynku światła z ciemnością. Główna bohaterka trylogii, nastoletnia Katniss Everdeen, musi stawić czoła bezwzględnemu przeciwnikowi - autorytarnej władzy.

Filmowa seria Igrzyska śmierci, oparta na bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, stanowi połączenie futurystycznego thrillera z opowieścią o dojrzewaniu i wątkami politycznymi, a także ostrzega przed medialnie sterowaną tyranią. Jednym ze źródeł inspiracji pisarki była grecka mitologia oraz współczesne środki masowego przekazu, szczególnie telewizja. W Igrzyskach śmierci można też bez trudu odnaleźć odniesienia do literatury, zwłaszcza do klasycznych antyutopii George'a Orwella i Aldousa Huxleya. Powieścią zachwycił się sam Stephen King, a główna bohaterka Katniss Everdeen - grana brawurowo przez nagrodzoną Oscarem Jennifer Lawrence - znalazła się w gronie najważniejszych postaci popkultury.

Obok charyzmatycznej Lawrence na ekranie pojawią się: zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman, nominowani do Nagrody Akademii zjawiskowa Julianne Moore oraz Woody Harrelson (Skandalista Larry Flynt, W imieniu armii), a także Josh Hutcherson, Liam Hemsworth (Cut Bank) i Lenny Kravitz (Hej, skarbie, Kamerdyner).

BILETY na poszczególne seanse tylko 7 zł!


W PROGRAMIE:

18.30  IGRZYSKA ŚMIERCI (1)
| THE HUNGER GAMES
reż. Gary Ross, USA 2012, 142' EN

Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...

21.00  IGRZYSKA ŚMIERCI (2): W PIERŚCIENIU OGNIA
| THE HUNGER GAMES: CATCHING FIRE
reż. Francis Lawrence, USA 2013, 146' EN

Po zwycięstwie w 74. igrzyskach, siedemnastoletnia Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark, którzy zuchwale złamali reguły rozgrywki, wracają do Dystryktu 12 w glorii zwycięzców. Wkrótce zmuszeni zostają do odbycia „Podróży zwycięstwa” po wszystkich dystryktach. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. Są świadkami narastającego buntu przeciw bezwzględnej władzy. Prezydent Snow przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie...

23.35  IGRZYSKA ŚMIERCI (3): KOSOGŁOS. CZ. 1 
| THE HUNGER GAMES: MOCKINGJAY - PART 1
reż. Francis Lawrence, USA 2014, 123' EN

Katniss Everdeen trafia do Dystryktu 13 po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?


Poszczególne części trylogii Igrzyska śmierci
możecie zobaczyć także w następujących terminach:

IGRZYSKA ŚMIERCI (1) | THE HUNGER GAMES
reż. Gary Ross, USA 2012, 142' EN
sobota, 1 sierpnia, godz. 18.15
wtorek, 4 sierpnia, godz. 22.00

IGRZYSKA ŚMIERCI (2): W PIERŚCIENIU OGNIA
| THE HUNGER GAMES: CATCHING FIRE
reż. Francis Lawrence, USA 2013, 146' EN
niedziela, 2 sierpnia, godz. 16.15
środa, 5 sierpnia, godz. 22.15

IGRZYSKA ŚMIERCI (3): KOSOGŁOS. CZ. 1
| THE HUNGER GAMES: MOCKINGJAY - PART 1
reż. Francis Lawrence, USA 2014, 123' EN
poniedziałek, 3 sierpnia, godz. 19.00
czwartek, 5 sierpnia, godz. 22.15

Filmy w oryginalnej angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.


LETNIE TANIE KINOBRANIE 2015
9. wakacyjny festiwal filmowy3 lipca - 3 września 2015 

BILETY po 7 zł!


::: SZCZEGÓŁOWY PROGRAM - TUTAJ :::
Bookmark and Share

archiwum