kpb

Kinobranie 2015 - pokaz na dziedzińcu #1: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął


LETNIE TANIE KINOBRANIE 2015
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami:
STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ

czwartek, 16 lipca 2015, godz. 21.30
dziedziniec Pałacu pod BaranamiTegoroczny cykl pokazów filmowych pod gołym niebem w ramach Letniego Taniego Kinobrania otworzy pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w czwartek, 16 lipca, o godz. 21.30. W programie projekcja zabawnej i podnoszącej na duchu historii Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął.

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął to hit frekwencyjny pierwszego tygodnia Letniego Taniego Kinobrania - kolejna projekcja jest odpowiedzią na życzenie publiczności Kina Pod Baranami.

Stulatek... stanowi adaptację bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona pod tym samym tytułem, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. Film udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Ta niezwykła komedia, okrzyknięta przez amerykańskich krytyków nowym Forrestem Gumpem, przebojem zdobyła europejskie kina.

Pokaz odbędzie się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.


BILETY: tylko 7 złotych!
Bilety dostępne w kasie Kina oraz online w dniu pokazu.


ORGANIZATORZY:
Kino Pod BaranamiO FILMIE:

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ

| Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
| The Centenarian Who Climbed Out the Window and Vanished
reż. Felix Herngren, Szwecja/Rosja/Wielka Brytania/Francja/Hiszpania 2013, 114' SE/DE/EN/ES/FR/RU

Europejskie Nagrody Filmowe 2014 - nominacja: Nagroda Publiczności
Nagrody Goya 2015 - nominacja: najlepszy film europejski
Szwedzkie Nagrody Filmowe Guldbagge 2014: Nagroda Publiczności

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego - bohater, choć dobiega stu lat, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń.

Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata - dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem bliźniakiem Alberta Einsteina.


ZWIASTUN:
ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
AQL
Bookmark and Share

archiwum