kpb

Future Shorts: Lato 2015

piątek, 17 lipca 2015, godz. 18.00Wszyscy z wytęsknieniem wyglądaliśmy lata... i oto jest!

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy zestaw krótkich metraży ze świata – Future Shorts Summer Season. Letnia selekcja obejmuje 8 gorących tytułów, które łączy tylko jedno: każdy ma mniej niż 15 minut. Co może zmieścić się w tak krótkim czasie? Zaskakująco dużo. Zobaczymy m.in.: poruszającą historię młodej mieszkanki Sarajewa, absurdalny w skutkach seans hipnozy, czy też smutne losy pewnego drzewa... Przeżyjemy nalot kosmitów, przyjrzymy się realiom pracy operatorów telefonu alarmowego i poznamy trzech uroczych mistrzów karcianych. Emocje gwarantowane.

BILETY:
16 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)PROGRAM:

Łaczny czas trwania: 96'

KURCZAK
| THE CHICKEN
reż. Una Gunjak, Chorwacja 2014, 15’ (dramat)

Sarajewo, rok 1993. Z okazji szóstych urodzin Selma otrzymuje w prezencie żywego kurczaka. Dziewczynka dowiaduje się, że kurczak ma zostać zabity i zjedzony przez jej rodzinę, więc decyduje się zwrócić mu wolność. Kiedy mama Selmy wyrusza na poszukiwania zaginionego ptaka, niespodziewanie staje się celem snajpera.

DRZEWO | THE TREE
reż. Sare Shafipour, Iran 2014, 5’ (animacja)

Z zapisków Sare: To historia kobiety i drzewa, które przynależą do ziemii. Chcą pozostać na swoim miejscu nawet w czasie wojny, ponieważ tam sięgają ich korzenie. W tym strasznym czasie stanowią dla siebie jedyne towarzystwo.

TELEFON ALARMOWY | EMERGENCY CALLS
reż. Hannes Vartiainen & Pekka Veikkolainen, Finlandia 2013, 15’ (dokument)

Bycie człowiekiem stwarza kruchą i ulotną możliwość doświadczenia życia i świata wokół nas. W czasie wszechogarniającej ciemności, wszystko co możemy zrobić, to polegać na sobie i wspierać się w trudnych chwilach. Film oparty na autentycznych nagraniach telefonu alarmowego.

THE NOISEMAKER
reż. Karolis Kaupinis, Litwa 2014, 15’ (dramat/czarny humor)

Prowincjonalna szkoła wyczekuje oficjalnej delegacji z Ministerstwa. Delegaci mają przywieźć nowy dzwonek. Kurcząc się z roku na rok, w szkole brakuje dwóch uczniów, by spełnić ministerialne kryteria. W oczekiwaniu na delegację, dyrektor robi co może, by ukryć niedobory i uniknąć zamknięcia placówki.

BEZDOMNE PSY | STRAY DOGS
reż. Minka Farthing-Kohl, USA 2014, 8’ (dramat/komedia)

Słońce grzeje niemiłosiernie. Frank czeka na autobus. Lody które niesie, topią się na słońcu. Nieznajoma pyta, czy może użyć jego telefonu. Bezdomne psy włóczą się po ulicach.

PODWÓRKO | SCHOOLYARD
reż. Irene Dragasaki, Grecja 2014, 10’ (eksperyment)

Stosując eksperymentalne środki, reżyserka wytwarza prawdziwy szał obrazów o wyjątkowo refleksyjnym charakterze. Absolutna cisza w opustoszałych klasach. Bezgłośnie spadające pióro, piłka mijająca obręcz kosza... to urywki scen, gdy uczniowie opuszczają budynek szkoły. Wciąż w swoich mundurkach, radośnie pryskają się wodą. Nastrój chwili nagle ulega zmianie.

SZTORM UDERZA W SZTORMIAK | STORM HITS JACKET
reż. Paul Cabon, Francja 2014, 13’ (animacja/komedia)

Sztorm zbiiża się do wybrzeży Brytanii. Natura szaleje, a dwóch młodych naukowców próbuje odnaleźć się w tym chaosie. Wątek szpiegowski, romantyczne napięcie i tajemnicze zdarzenia zderzają się z żywiołowością i entuzjazmem.

BRACIA DE SMET | DE SMET
reż. Thomas Baerten, Wim Geudens, Holandia 2014, 15’ (dramat/komedia)

Bracia De Smet stworzyli system, dzięki któremu mogą wieść wygodne życie singli. Gdy nowa kobieta zamieszkuje na ich ulicy, wcześniejszy układ rozpada się niczym domek z kart.


WYNIKI GŁOSOWANIA WIDZÓW:

Kurczak 4
Drzewo 2
Telefon alarmowy 6
The noisemaker 0
Bezdomne psy 0
Podwórko 1
Storm Hits Jacket 1
De Smet 9


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum