kpb

Przypadek Harolda Cricka - przedpremierowo!

Na tydzień przed premierą filmu Przypadek Harolda Cricka, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu!

Ekscentryczna komedia Marca Forstera, twórcy Marzyciela, wchodzi na ekrany Kina Pod Baranami 18 maja.

Seans przedpremierowy odbędzie się w naszym Kinie w czwartek, 10 maja, o godz. 19.00!


PRZYPADEK HAROLDA CRICKA | STRANGER THAN FICTION
reż. Marc Forster, USA 2006, 113’Złoty Glob 2007
Najlepszy aktor komediowy - Will Ferrell

National Board of Review 2006
Najlepszy scenariusz - Zach Helm


Prawda jest dziwniejsza niż fikcja... bo fikcja powinna podporządkowywać się możliwościom. Prawda nie musi. Mark Twain

- A co, jeśli to, co mówię jest prawdą? Co pani zdaniem powinienem zrobić? Harold Crick
- Sugerowałabym zażywanie przepisanych leków. Dr. Mittag-Leffler

Błyskotliwa komedia Marca Forstera ze znakomitym scenariuszem debiutanta Zacha Helma i przełomową w karierze rolą Willa Ferrella.

Harold Crick jest pracownikiem Urzędu Skarbowego i wiedzie nudną egzystencję: codziennie wykonuje te same czynności; samotne przerwy na kawę i lunch ma wyliczone co do sekundy. Pewnego dnia Harold słyszy w głowie kobiecy głos, który odtąd będzie komentował wszystkie jego myśli i czynności. W pierwszej chwili podejrzewa, że oszalał... wkrótce jednak odkrywa ku swemu zaskoczeniu, że... jest bohaterem powieści, a głos, który słyszy należy do narratorki, która nie tyle opisuje wszystko, co on robi, ale na dodatek programuje jego dalsze losy. Crick postanawia odnaleźć autorkę i odmienić swoje życie, zwłaszcza, kiedy orientuje się, że książka o nim ma być niebawem ukończona, a jej planowany finał daleki jest od happy endu...

Marc Forster powiedział o filmie: Widzę Przypadek Harolda Cricka jako historię człowieka, który właściwie przez większą część życia jakby spał i nagle budzi się i zdaje sobie sprawę, że zostało mu bardzo mało czasu i że musi zrobić coś, co w pewnym sensie chciałby zrobić każdy z nas - zmienić swoją historię.

W filmie występują Will Ferrell (Melinda i Melinda), Dustin Hoffman, Maggie Gyllenhaal (Sekretarka), Emma Thompson, Queen Latifah (Chicago), Tom Hulce, Linda Hunt, Tony Hale.


Will Ferrell dokonuje w tym filmie tego, czego dokonał Jim Carrey w Truman Show, Robin Williams w Stowarzyszeniu umarłych poetów, Bill Murray w Między słowami - z dzikiego i dziwacznego aktora komediowego przeistacza się w postać z krwi i kości, której los naprawdę nas obchodzi. UK Screen

Bardzo inteligentny scenariusz, chwilami wzruszający z inspirującym przesłaniem! Polecamy! Hollywood Report Card

Oficjalna strona filmu: http://www.przypadekharoldacricka.spinka.pl/

Bookmark and Share

archiwum