kpb

Bollywoodzka Noc Filmowa za 10 zł!

Z okazji Święta Kina, trwającego w Krakowie i Kinie Pod Baranami od 1-szego do 3-ciego maja, zapraszamy na magiczną noc z bollywoodzkim kinem!

W programie dwa klasyczne już filmy - Czasem słońce, czasem deszcz i Żona dla zuchwałych. W obu wystąpił niezrównany Shahrukh Khan!

Maraton w gorących rytmach Bollywoodu odbędzie się 2 maja. Start o godz. 21.00!

Bilety tylko 10 zł!


Kolejność filmów:


ŻONA DLA ZUCHWAŁYCH | DILWALE DULHANIA LA JAYENGE
reż. Aditya Chopra, Indie 1995, 189’Żona dla zuchwałych, dziś już bollywoodzki klasyk, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej granych indyjskich filmów w historii, nagrodzony wieloma nagrodami, w tym za najlepszy film 1995 roku.

To właśnie w Żonie dla zuchwałych dzisiejsze megagwiazdy Bollywood - Shahrukh Khan (w roli Raja) i Kajol (w roli Simran) - stworzyły swój najsłynniejszy duet.

Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie. Ta dwójka poznaje się i obdarza uczuciem w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie. Gdy dowiaduje się, że Simran zakochała się w kimś innym, natychmiast wywozi do Indii całą rodzinę. Raj rusza w ślad za nimi. Będzie musiał pokonać szereg przeszkód, by przekonać do siebie rodziców ukochanej, przechytrzyć upatrzonego przez nich kandydata na męża dla Simran i samemu nie dać się wyswatać z inną.


--- przerwa, muzyka Bolly ---


CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ | KABHI KHUSHI, KABHIE GHAM...
reż. Karan Johar, Indie/Wlk. Brytania 2001, 210’Jeden z największych przebojów Bollywoodu!

Czasem słońce, czasem deszcz, najkosztowniejsza indyjska produkcja ostatnich lat, a zarazem największy przebój największej kinematografii świata, to zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna humoru opowieść o uczuciu, które pokonuje wszelkie przeszkody. Już półtora miliarda widzów dało się uwieść historii bohaterów, granych przez gwiazdy Bollywood: piękną Kajol i ubóstwianego przez całe Indie Shak Rukh Khana.

W Czasem słońce, czasem deszcz przeplatają się intymne wyznania i zapierające dech w piersiach sceny taneczne. To pochwała życiowego optymizmu i podstawowych wartości - rodziny, przyjaźni, lojalności.

Niedługo po ślubie Nandini i Yash Raichand adoptują małego Rahula. Chłopiec staje się oczkiem w głowie matki. Cała rodzina traktuje go jak rodzonego syna. Gdy po studiach w Londynie Rahul wraca do Indii, by przejąć rodzinne imperium Raichandów, spotyka swoją młodzieńczą miłość Nainę. W trosce o odpowiednie zabezpieczenie fortuny Yash postanawia, że młodzi powinni się pobrać. Jednak Rahul nic nie wie o planach ojca. Pewnego dnia, podczas przejażdżki po Chandini Chowk, jednej z biedniejszych dzielnic Delhi, Rahul spotyka piękną i przekorną Anjali, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jednak wkrótce okazuje się, że ojciec nie zamierza zaakceptować związku z dziewczyną z niższych sfer.

Bookmark and Share

archiwum