kpb

Nocny maraton filmowy Woody Allena za 10 zł!

Z okazji obydwającego się w dn. 1 - 3 maja w Krakowie Święta Kina,  Kino Pod Baranami zaprasza na nocny maraton filmowy Woody Allena za jedyne 10 zł!

W programie trzy filmy nowojorskiego mistrza. Poza premierową komedią kryminalną Scoop - Gorący temat przedstawimy Wszystko gra i Życie i całą resztę.

Zapraszamy 1 maja. Start maratonu o godz. 22.00!

Bilety na cały maraton tylko 10 zł!


SCOOP - GORĄCY TEMAT | SCOOP
reż. Woody Allen, Wielka Brytania/USA 2006, 96’Błyskotliwa komedia, nakręcona w Londynie przy udziale plejady znakomitych aktorów.

Scoop - Gorący temat to ekscentryczna komedia kryminalna w najlepszym Allenowskim stylu!

Energiczna studentka Sondra (Scarlett Johansson), gapowaty magik Sid (Woody Allen) i czarujący arystokrata Peter (Hugh Jackaman). Ich drogi splatają się za sprawą ducha dziennikarza (Ian McShane) próbującego zza grobu rozwiązać sprawę zagadkowych morderstw w Londynie. Gdy Sondra zakochuje się w przedmiocie swojego śledztwa, wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane…

W głównych rolach występują Scarlett Johansson (Między słowami, Wszystko gra, Dziewczyna z perłą), Hugh Jackman (Prestiż, Źródło) i sam Woody Allen!


WSZYSTKO GRA | MATCH POINT
reż. Woody Allen, USA/Wlk. Brytania 2005, 124’Oscary 2006 - 1 nominacja
najlepszy scenariusz oryginalny - Woody Allen

Złote Globy 2006 - 4 nominacje
najlepszy film pełnometrażowy - dramat
najlepsza aktorka w dramacie - Scarlett Johansson
najlepszy scenariusz oryginalny - Woody Allen
najlepszy reżyser - Woody Allen

Nagrody Hiszpańskiego Przemysłu Filmowego - Goya 2006
najlepszy film zagraniczny


Filmowy majstersztyk Woody'ego Allena i jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku!

Wszystko gra to, w zgodnej opinii krytyków filmowych, jeden z najlepszych filmów Woody’ego Allena i świadectwo powrotu mistrza do świetnej formy. Zarazem jest to drugi najbardziej kasowy film Woody’ego Allena na świecie (po Manhattanie).
Opowieść o miłości, zdradzie i wielkich pieniądzach, ze świetną rolą Scarlett Johansson, która wcieliła się tu w zniewalającą femme fatale.

Chris (Jonathan Rhys Meyers) - ex-tenisista z ambicjami, zarabia na życie jako trener w klubie dla zmanierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera.

Szybki awans i luksusowe życie - czegóż chcieć więcej? Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony karierowicz poznaje aktorkę Nolę Rice (Scarlett Johansson) - zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności. Wiele wskazuje na to, że gra o szczęście dobiega końca... Chrisowi pozostał jeszcze jeden ruch. Ostatni.


ŻYCIE I CAŁA RESZTA | ANYTHING ELSE
reż Woody Allen, USA 2003, 108’Komedia Woody Allena.

Młody nowojorski pisarz Jerry (Jason Biggs) bezskutecznie próbuje uporządkować swoje życie uczuciowe. Jego związek z Amandą (Christina Ricci) wisi na włosku. Wina za ten stan rzeczy leży w znacznym stopniu po stronie Amandy, która cierpi na... chroniczną niewierność. Za radą starszego kolegi po piórze (Woody Allen) Jerry podejmuje walkę o uratowanie związku. Przede wszystkim będzie musiał pokonać własne lęki i frustracje. Neurotyczny charakter młodego pisarza nie będzie jedyną przeszkodą, która stanie na drodze do szczęścia młodych ludzi.

W znakomitych kreacjach w filmie występują Jason Biggs, Christina Ricci i niezrównany Woody Allen!

Życie i cała reszta to wszystko, czego możecie się spodziewać po Woody Allenie... a nawet więcej.
Bookmark and Share

archiwum