kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Night Moves

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Night Moves, reż. Kelly Reichardt
czwartek, 7 maja 2015, godz. 22.45


W czwartek, 7 maja o godzinie 22.45, Kino Pod Baranami zaprasza studentów na film Night Moves - trzymającą w napięciu, mroczną opowieść o zderzeniu szlachetnych ideałów z brutalnym aktem przemocy. W doborowej obsadzie: nominowany do Oscara Jesse Eisenberg (The Social Network), Dakota Fanning oraz Peter Sarsgaard.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


NIGHT MOVES | NIGHT MOVES
reż. Kelly Reichardt, USA 2013, 112’

MFF w Wenecji 2013: nominacja do Złotego Lwa
Festiwal Filmu Amerykańskiego w Deauville 2013: Nagroda Specjalna Jury
MFF w Valladolid 2013: najlepsza zdjęcia - Christopher Blauvelt

Trzymająca w napięciu, mroczna opowieść o zderzeniu szlachetnych ideałów z brutalnym aktem przemocy. 

W doborowej obsadzie: nominowany do Oscara Jesse Eisenberg (The Social Network), Dakota Fanning oraz Peter Sarsgaard.

Troje młodych ekoaktywistów: pracownik ekologicznej farmy Josh (Eisenberg), prowadząca spa Dana (Fanning) i weteran Marines Harmon (Sarsgaard) mają dość szkód, które wielkie korporacje wyrządzają naturalnemu środowisku. Powodowani frustracją i bezradnością postanawiają wysadzić mieszczącą się w Oregonie hydroelektryczną tamę, by zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy z zanieczyszczeniami i przywrócić przyrodzie naturalny bieg. Precyzyjnie przygotowywany zamach wraz z towarzyszącym mu napięciem stopniowo pogrąża ich w atmosferze paranoi, poczucia winy i strachu przed konsekwencjami. Gdzie leży granica między aktywizmem a terroryzmem? Czy wysadzenie tamy da się usprawiedliwić zgubną dla natury działalnością człowieka?

Film Kelly Reichardt (Wendy i Lucy, western Meek's Cutoff), jednej z najciekawszych przedstawicielek amerykańskiego kina niezależnego, to niepokojący, gęsty w atmosferze hitchcockowski thriller.

„Napięcie nie do wytrzymania.” Rzeczpospolita
„Popis gry aktorskiej Jesse’ego Eisenberga.” Wprost 
„Oryginalne kino gatunkowe.” Onet.pl
„Moc wybuchu.” Filmweb

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum