kpb

Dojrzałe Kino - Fanka
W środę (29 kwietnia) o godzinie 11.00 zapraszamy na nominowaną do dwóch Francuskich Nagród Filmowych Fankę, komedię z elementami thrillera z udziałem doborowego duetu Sandrine Kiberlain i Laurenta Lafitte'a.


W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: tylko 12 zł

środa, 29 kwietnia 2015, godz. 11.00


FANKA | ELLE L'ADORE
reż. Jeanne Herry, Francja 2014, 105'

Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2015 - 2 nominacje: najlepsza aktorka - Sandrine Kiberlain, najlepszy debiut
Nagrody Lumières 2015, przyznawane przez prasę zagraniczną - 2 nominacje: najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy debiut 

Czarna komedia o tym, jak daleko fanka może posunąć się dla swojego idola.

Muriel nie jest tylko kosmetyczką. Przede wszystkim jest fanką! Fanką numer jeden gwiazdora pop Vincenta Lacroix, który jest u szczytu swojej kariery. Pewnej nocy jej marzenia się spełnią - Vincent Lacroix pojawi się w jej drzwiach. Co zrobi Muriel, kiedy usłyszy, że w samochodzie mężczyzny jej snów leży martwe ciało jego partnerki?

W rolach głównych nominowana za swoją rolę do Cezara Sandrine Kiberlain (Poliss, Kobiety z 6. piętra) i Laurent Lafitte (Nieobliczalni), aktor Comédie-Française. Film jest debiutem Jeanne Herry, córki francuskiej aktorki Miou-Miou i słynnego piosenkarza Juliena Clerca.

Czarujący duet Sandrine Kiberlain i Laurent Lafitte'a. Le Parisien 

Coś więcej niż tylko miła niespodzianka - to czysta filmowa przyjemność.
Le Journal du Dimanche

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum