kpb

MŁODZI & GNIEWNI - maraton filmowy z All in UJ


piątek, 24 kwietnia 2015
start: godz. 21.15
 
| YOUNG & ANGRY - film marathon with ALL IN UJ
Friday, April 24th, 2015, 9.15 p.m. 
(all films in EN or with EN subtitles!)Młodzi, gniewni, zepsuci - tacy są bohaterowie kolejnego maratonu filmowego organizowanego przez społeczność studencką All In UJ oraz Kino Pod Baranami. W piątek, 24 kwietnia o godzinie 21.15 wystartuje nocny zestaw filmów o młodych buntownikach, czerpiących z życia pełną garścią, dla których teraźniejszość wypełniają szalone chwile, a przyszłość nie ma znaczenia. Klub dla wybrańców, Bling Ring, Hardkor Disko - różne filmy - jedna nieustająca impreza.

Brytyjski Klub dla wybrańców to adaptacja błyskotliwej i popularnej sztuki Laury Wade o rozpuszczonych i pozbawionych kodeksu moralnego chłopcach z dobrych domów studiujących w Oxfordzie.
Prezentowany na festiwalu w Cannes Bling Ring Sofii Coppoli oparty jest na prawdziwej historii o nastoletnich rabusiach, która poruszyła Amerykę.
Maraton zamknie wizualnie wysmakowany debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, Hardkor Disko, z Marcinem Kowalczykiem w roli tajemniczego przybysza znikąd.


PROGRAM:

21.15 KLUB DLA WYBRAŃCÓW
| THE RIOT CLUB
reż. Lone Scherfig, Wielka Brytania 2014, 106’ - premierowo!

Bogaci, rozpuszczeni i zepsuci - oto członkowie elitarnego „The Riot Club” na Uniwersytecie Oksfordzkim i bohaterowie najnowszego dzieła Lone Scherfig, reżyserki wielokrotnie nagradzanych filmów Włoski dla początkujących i Była sobie dziewczyna.

Miles (Max Irons) i Alistair (Sam Claflin), studenci pierwszego roku Uniwersytetu Oksfordzkiego, dołączają do prestiżowego „The Riot Club”, chcąc za wszelką cenę zyskać akceptację jego pozostałych członków. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego wieczoru, podczas którego bohaterowie mogą zyskać upragniony szacunek lub całkowicie stracić reputację. Zabłyśnięcie w towarzystwie warte jest każdej ceny i każdego postępku.

W obsadzie plejada młodych brytyjskich talentów aktorskich, m.in.: znany z Intruza Max Irons, gwiazdy Igrzysk śmierci Sam Claflin i Natalie Dormer oraz Douglas Booth - oglądany niedawno w filmach Noe: Wybrany prze Boga i Jupiter: Intronizacja.


23.15 BLING RING | THE BLING RING
reż. Sofia Coppola, USA 2013, 95’

MFF w Cannes 2013: film otwarcia sekcji Un Certain Regard

Wyreżyserowany przez Sofię Coppolę, autorkę Między słowami i Somewhere. Między miejscami, Bling Ring opowiada o grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń członkowie Bling Ring zakradają się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonują rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. To co zakazane, niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje.

Bling Ring ukazuje portret pokolenia zawieszonego między sławą a rzeczywistością. W obsadzie m.in. Emma Watson (Harry Potter), Leslie Mann (Wpadka) oraz Gavin Rossdale (lider zespołu Bush).

Zdjęcia do filmu były kręcone m.in. w prawdziwym domu Paris Hilton, do którego grupa Bling Ring włamała się naprawdę.


1.00 HARDKOR DISKO | HARDKOR DISKO
reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, 87’ (in PL with ENG subtitles)

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2014: Grand Prix "Wielki Jantar"
Nagroda za rolę męską dla Marcina Kowalczyka, nagroda za rolę kobiecą dla Agnieszki Wosińskiej


W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...


All films in English or with English subtitles.


BILETY | tickets:
28 zł  (bilety na cały maraton dostępne w Kasie Kina)
21 zł
- z All In UJ

Klub dla wybrańców: 20 zł | 14 zł
Bling Ring: 20 zł | 14 zł
(nie ma możliwości zakupu biletu na sam film Hardkor Disko)


Strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.


SPOT:

ZAPRASZAJĄ | organizers:

Kino Pod Baranami
Studencki Nocny Klub Filmowy 
Bookmark and Share

archiwum