kpb

Więcej niż lekcja, więcej niż kino - dla Nauczycieli!


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej rozkwitają na wiosnę! Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na specjalny pokaz, podczas którego będzie można obejrzeć najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej Body/Ciało i zapoznać się ze szczegółami nowego programu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2015/2016.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt, który realizowany jest już ponad 10 lat. Początki miały miejsce w warszawskim kinie Muranów. Z czasem comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawitały do ponad czterdziestu miast Polski.

W Krakowie projekt od dziewięciu lat prowadzi Kino Pod Baranami, art-house, wyróżniony za swoją działalność nagrodą sieci kin europejskich Europa Cinemas oraz nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Cały czas jednak zmieniamy się dla Państwa, tak aby program edukacji filmowej był pasjonujący, ciekawy i aktualny, a co najważniejsze zgodny z podstawą programową. W cyklach filmowych NHEF na rok szkolny 2015/2016 będzie można zobaczyć wiele nowych filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły, które sprowadzamy do Polski specjalnie do naszego programu.

Nowością będą także cykle związane z programem nauczania klasy I i IV szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum.  Pozostając z Państwem w ciągłym dialogu usprawniamy także stronę internetową i formularze zapisów tak, aby wszystko było proste, czytelne i nie zajmowało wiele tak cennego dla nauczyciela czasu.

W planowaniu roku szkolnego pomóc ma także nasze nowe wydawnictwo – kalendarz nauczyciela NHEF, w którym zaznaczyliśmy najważniejsze daty, pomocne materiały do wyboru cykli filmowych dla Państwa klasy, opisy innych naszych projektów, oraz wszystkie niezbędne informacje do zaplanowania roku szkolnego pod znakiem dobrego kina.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych programem Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2015/2016 na spotkanie filmowe w naszym kinie.

Specjalnie dla Państwa wyświetlimy najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale:
BODY/CIAŁO (reż. Małgorzata Szumowska, Polska 2015, 94')
14 kwietnia 2015 (wtorek), godz. 15.00, Kino Pod Baranami

Przed seansem o założeniach programu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej opowie przedstawiciel Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Wstęp dla nauczycieli bezpłatny. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona). Zapisy przyjmujemy pod adresem: bl@kinopodbaranami.pl

Więcej informacji - TUTAJ
lub u koordynatora NHEF w Kinie Pod Baranami:
Barbara Ładygin (e-mail: bl@kinopodbaranami.pl)

* www.nhef.pl
* https://www.facebook.com/NoweHoryzontyEdukacjiFilmowej

Link do wydarzenia na Facebooku - TUTAJ

Do zobaczenia w kinie!
Kino Pod Baranami i Zespół Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej
Bookmark and Share

archiwum