kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Heavy Mental (pokaz z udziałem twórców!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Heavy Mental, reż. Sebastian Buttny
czwartek, 16 kwietnia 2015, godz. 22.15Zapraszamy na spotkanie wokół filmu HEAVY MENTAL uhonorowanego Nagrodą im. Andrzeja Munka dla Najlepszego Debiutu (2013-2014).

Gośćmi nocnikowego pokazu będą:
* Sebastian Buttny (reżyser)
* Nicolas Villegas Hernandez (operator)
* Izabela Nowakowska (aktorka)
* Grzegorz Stosz (aktor)

Spotkanie poprowadzi Mateusz Góra, student filmoznawstwa (II rok SUM) na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktor naczelny magazynu "16mm".
Po projekcji planowana jest rozmowa z twórcami.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł (dostępne w kasach Kina i ONLINE)
* na ten seans nie przyjmujemy rezerwacji
Debiutancki film Sebastiana Buttnego to tragikomiczna opowieść o współczesnych trzydziestolatkach. „Ci trzydziestolatkowie, początkowo sobie obcy i niepasujący do siebie, przeżywają wspólną historię i w nieoczekiwany sposób stają się sobie nawzajem bardzo potrzebni i bliscy” - mówi Buttny.

W pierwszoplanowe role wcieliła się trójka młodych aktorów - Piotr Głowacki (nagrodzony Orłem za rolę w filmie Bogowie, laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za Dziewczynę z szafy), Grzegorz Stosz oraz Izabela Nowakowska. Partnerują im m.in. Lech Łotocki, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Maciąg i Weronika Migoń.

W rewelacyjnym debiucie Sebastiana Buttnego nic nie jest tym, do czego przyzwyczaiło nas polskie kino ostatnich lat. Zarówno jeśli chodzi o przedstawienie rzeczywistości, bohaterów, relacji między nimi, jak i w planie szerszym; w samym pomyśle na kino.
(Łukasz Kosela, portalfilmowy.pl)


O TWÓRCACH:

SEBASTIAN BUTTNY
Reżyser i scenarzysta, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Laureat prestiżowej nagrody im. Andrzeja Munka za debiutancki film pełnometrażowy Heavy Mental, którego światowa premiera miała miejsce podczas 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w październiku 2013 roku. Zdobywca Brązowego Dinozaura na MFF w Krakowie za kreacyjny dokument Cezary w miastach.

NICOLAS VILLEGAS HERNANDEZ
Urodził się w Kolumbii, ale realizuje projekty na całym świecie. Zanim zdecydował się pójść w kierunku sztuki operatorskiej, rozpoczął karierę jako fotograf. Absolwent Uniwersytetu Concordia w Montrealu oraz PWSFTviT w Łodzi. Zrealizowane przez niego filmy były pokazywane na najważniejszych festiwalach na świecie, w tym w Los Angeles, Cannes i Berlinie oraz zdobyły liczne nagrody (m.in. Camerimage, Polska Niezależna Akademia Filmowa, Ars Mundi oraz Festiwal Filmów 3D w Los Angeles). Zajmuje się filmem dokumentalnym, fabularnym, reklamą komercyjną oraz społeczną.

GRZEGORZ STOSZ
Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, wyróżniony nagrodą za role dyplomowe na Festiwalu Szkół Teatralnych. Jest założycielem grupy teatralnej Chóry Gertrudy Stein, wielokrotnie nagradzanej na festiwalach teatralnych za spektakl Technika punktu świetlnego. Zadebiutował na dużym ekranie w filmie Dotknij mnie. Heavy Mental to jego pierwsza główna rola w filmie pełnometrażowym.

IZABELA NOWAKOWSKA
Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Yorku. Po sześciu latach pracy w telewizji, filmie i teatrze w Polsce przeniosła się do Londynu, gdzie ostatnio zagrała w serialu Seana Durkina Southcliffe dla Channel 4, Doctors dla BBC i filmie Scopia.Studencki Nocny Klub Filmowy
to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


O FILMIE:

HEAVY MENTAL | HEAVY MENTAL
reż. Sebastian Buttny, Polska 2013, 99’

Jameson CineFest - 11. Miskolc Film Festival 2014
22. Raindance Film Festival 2014
12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST 2014
8. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2014
43. Lubuskie Lato Filmowe 2014
39. Festiwal Filmowy w Gdyni 2014
29. Warszawski Festiwal Filmowy 2013


Opowieść o bezrobotnym, cierpiącym na psychiczną blokadę aktorze, który dostaje propozycję odegrania tragikomicznej roli we własnym życiu. W zamian za mieszkanie ma poderwać pewną dziewczynę, a potem „przekazać” ją swojemu zleceniodawcy.

Heavy Mental, poprzez lekką, kameralną historię, dotyka najbardziej fundamentalnych kwestii współczesnej codzienności. Patrzy na ludzi z perspektywy ich dążeń do życiowych celów, sposobów ich osiągania, przemian w stylu życia. Bohaterami są trzydziestolatkowie, których mija się na ulicach, obok których siada się w barach, z którymi widzowie mogą się utożsamić, nawet jeśli z jakiegoś powodu mają problem, by się do tego przyznać.

Strona oficjalna: http://www.heavymental.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/HeavyMentalFilm

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum