kpb

Baranki Dzieciom: wiosna 2015


1 marca - 26 kwietnia 2015Wraz z pierwszymi, nieśmiałymi promieniami wiosennego słońca zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W marcowe i kwietniowe niedzielne przedpołudnia mali kinomani będą mogli nie tylko wybrać się w odwiedziny do pogodnego, dobrze znanego świata swoich ulubionych filmowych bohaterów, ale i wyruszyć w pełną niespodzianek podróż w odległe zakątki globu. Ahoj, przygodo!

Organizatorzy przybliżą maluchom najpiękniejsze klasyczne polskie filmy animowane. Na ekranie pojawią się m.in. Reksio, Bolek i Lolek, Kot Filemon czy Nasz dziadzio. Obok tradycyjnych filmów w programie nie zabraknie nowszych produkcji, które odwołują się do najlepszych wzorców rodzimej kinematografii dla dzieci. Najmłodsi widzowie poznają życie mieszkańców Kolorowej łąki i nauczą się z jeszcze większą uwagą obserwować i poznawać świat za sprawą nowych odcinków serialu o niesfornej Florce. Przy okazji 15. Tygodnia Kina Hiszpańskiego oraz 10. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera Kino Pod Baranami zaprosi maluchy na wyprawę do skąpanej w słońcu Hiszpanii i egzotycznej, tropikalnej Afryki.

Po każdym seansie filmowym dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W wiosennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach plastycznych i muzycznych oraz zabawach ruchowo-rozwojowych z Famigą.

Ponadto wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarniach przyjaznych dzieciom: Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) oraz Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15).

Zachęcamy do polubienia profilu Baranków Dzieciom na Facebooku.

BILETY: tylko 10 zł


PROGRAM:

niedziela, 1 marca, godz. 11.00
PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek
, ok. 45’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.


niedziela, 8 marca, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek
, ok. 45’
+ zabawy urodzinowe z Famigą

Pupil kilku pokoleń dzieci, jeden z najbardziej znanych i lubianych ekranowych piesków. Ten mały, łaciaty, ciekawy świata mieszkaniec wiejskiego podwórka zyskał sympatię dzieci i dorosłych, bawiąc ich do łez. W prezentowanych odcinkach Reksio próbuje zrozumieć dziwaczne zwyczaje swoich ptasich, często bardzo kłótliwych sąsiadów.

Odcinki: REKSIO I BOCIAN | REKSIO I GĄSIOR | REKSIO I DZIĘCIOŁ | REKSIO I PAW.

Zabawy poprowadzą animatorzy z Famigi - nietuzinkowego centrum rodzinnego, oferującego rozmaite zajęcia dla dzieci oraz rodziców, specjalizującego się w organizacji urodzin dla dzieci i imprez plenerowych dla całej rodziny. Ponadto organizatorzy zaprezentują swoją ofertę.


niedziela, 15 marca, godz. 11.00
KOLOROWA ŁĄKA - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Bohaterami serialu animowanego Kolorowa łąka są: krągła Biedronka, opasły Żuk i umuzykalniony Pasikonik. Życie w zielonym gąszczu stwarza okazję do niespodziewanych spotkań z innymi jego mieszkańcami, często fascynującymi żyjątkami. Niekiedy trzeba stawić czoła przeciwnościom losu - silnemu wiatrowi, który porywa Pasikonikowi skrzypce czy nieoczekiwanym opadom śniegu na wiosnę - jednak bohaterowie wychodzą z wszystkich przygód obronną ręką.

Odcinki: BIEDRONKA I TULIPAN | SKRZYPCE PASIKONIKA | PAŹ KRÓLOWEJ | SPADAJĄCE GWIAZDKI.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Tym razem dzieci wezmą udział w warsztatach poświęconych książkom. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.


niedziela, 22 marca, godz. 11.00
BARANKI W HISZPANII
(15. Tydzień Kina Hiszpańskiego - wydarzenie towarzyszące
zestaw bajek - ok. 30’
+ warsztaty flamenco z Krakowską Szkołą Flamenco Almoraima


POMYSŁOWY DOBROMIR: POMIDORY
reż. Roman Huszczo, Polska 1973-1975, 10’
Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkającym w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Dobromir dzięki swojej pomysłowości pomaga dziadkowi w ciężkich pracach związanych z drobnymi naprawami domu czy też uprawą ogródka.

BOLEK I LOLEK: CORRIDA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’
Po obejrzeniu w telewizji walki byków Bolek i Lolek urządzają na podwórku corridę. Byka zastępuje dzielna koza.

BOLEK I LOLEK: W HISZPANII
reż. Stanisław Dülz, Polska 1985, 11’
Bolek i Lolek odwiedzają Hiszpanię. Chłopcy uczestniczą w przygotowaniach do corridy, po czym z powodzeniem biorą w niej udział.

Warsztaty flamenco poprowadzą tancerze z Krakowskiej Szkoły Flamenco Almoraima, którzy nauczą dzieci podstawowych rytmów i kroków flamenco.


niedziela, 29 marca, godz. 11.00
WIELKANOCNE BARANKI
zestaw bajek wielkanocnych
, ok. 50’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią


PRZYGODY KOTA FILEMONA: KOCIA WIELKANOC
reż. Janusz Martyn, Polska 1997, 25'
Wśród licznych pytań, które mały kociak Filemon zadaje swojemu starszemu koledze Bonifacemu, powtarza się jedno: kiedy przyjdzie wiosna?

KUKURYKÓW
reż. Sławomir Zalewski, Polska 1996, 25'
W małym miasteczku Kukurykowie kury oraz ich przyjaciele przygotowują się do nadchodzących świąt wielkanocnych. Pracy nie brakuje. Co gorsza, bohaterów spotykają niespodziewane kłopoty, ktoś bowiem kradnie im jaja.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.


niedziela, 12 kwietnia, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Kiedy Bolek i Lolek, dwaj niesforni, nieustraszeni, żądni przygód chłopcy wyruszają w szeroki świat, można spodziewać się wszystkiego. Nie powinno więc dziwić, że bracia przemierzają Australię na grzbiecie kangura, łowią perły i walczą z drapieżnym rekinem w Polinezji, dryfują na krze w kierunku bieguna północnego czy krzyżują plany szajce złodziei rabujących egipskie piramidy. Wszystkie te perypetie kończą się jednak dla bohaterów szczęśliwie.

Odcinki: W STEPACH AUSTRALII | NA WYSPACH POLINEZJI | WYŚCIG DO BIEGUNA | GROBOWIEC FARAONA.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.


niedziela, 19 kwietnia, godz. 11.00
NASZ DZIADZIO - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty plastyczne

Nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść wygodnie i zanurzyć się w opowieściach dziadzia z czasów jego młodości. Można wtedy się przekonać, że dziadzio nie zawsze był dziadkiem, a przygód mógłby mu pozazdrościć niejeden młody człowiek. Zostać detektywem, zagrać w filmie jako kaskader c,zy polować na lwa w Afryce to nie lada gratka. Warto posłuchać historii swoich dziadków!

Odcinki: JAK ZOSTAŁEM DETEKTYWEM | MOJA PIERWSZA PODRÓŻ | JAK ZOSTAŁEM AKTOREM FILMOWYM | JAK POLOWAŁEM NA LWA.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.


niedziela, 26 kwietnia, godz. 11.00
BARANKI W AFRYCE
(10. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera - wydarzenie towarzyszące)
zestaw bajek o przygodach afrykańskich zwierząt, ok. 40’
+ warsztaty bębniarskie


PAN SŁOŃ
reż. Teresa Badzian, Polska 1960’
Biedny słoń nie może znaleźć sobie pracy w mieście. Próbuje swoich sił m.in. jako kramarz i malarz (w swoim geście artystycznego chlapania bardzo przypomina Jacksona Pollocka), i jak można się spodziewać - ląduje też w składzie porcelany. Po wielu perypetiach wreszcie udaje mu się odnaleźć odpowiednie miejsce - w lesie, pośród drzew...

BIBI SPORTOWCEM
reż. Piotr Lutczyn, Polska 1961
Dwie małpki, sympatyczna i grzeczna Bibi oraz psotny i złośliwy Gacek, wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi, biorą udział w zawodach sportowych. Jedną z dyscyplin jest wyścig motocyklowy.

TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE: PONIEDZIAŁEK & WTOREK
reż. Adam Łowicki, Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1984-86
Bohaterami filmów są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i przeżywają ciekawe przygody.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                       

      


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum