kpb

Body/Ciało - pokaz przedpremierowy


środa, 4 marca 2015, godz. 19.30W środowy wieczór, 4 marca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz Body/Ciało, najnowszego filmu Małgośki Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na całym świecie 33 scen z życia, Sponsoringu i W imię..., uhonorowanej Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na tegorocznym, 65. MFF w Berlinie.

Małgośka Szumowska jest trzecim polskim reżyserem, po Krzysztofie Kieślowskim (Trzy kolory: Biały) i Romanie Polańskim (Autor widmo), któremu przyznano prestiżową nagrodę za reżyserię na festiwalu w Berlinie.

Body/Ciało to przejmująca, choć niepozbawiona elementów czarnej komedii opowieść o tym, jak ludzie próbują oswoić tragedię i poradzić sobie z utratą bliskiej osoby. Zbliżający się do emerytury prokurator i jego nastoletnia, cierpiąca na anoreksję córka od lat nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Nadzieję na odbudowanie relacji rodzinnych przynosi spotkanie z Anną, terapeutką dziewczyny, zaangażowaną w ruch spirytystyczny. Znajomość z kobietą sprawi, że bohaterowie będą musili zmierzyć się nie tylko z tym, co irracjonalne i nadprzyrodzone, ale przede wszystkim z samymi sobą.

W obsadzie filmu znalazły się znakomite nazwiska: Janusz Gajos (Układ zamknięty), Maja Ostaszewska (Jack Strong), Adam Woronowicz (Pani z przedszkola), Ewa Dałkowska (Korczak) czy Władysław Kowalski (Bogowie). W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje warszawska rzeźbiarka i stylistka Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance (Nieulotne) i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej - 33 sceny z życia.


REŻYSERKA O FILMIE:
Body/Ciało to opowieść o ciele, o naszym stosunku do niego, o relacji z nim. Z ciałem starym, ale i tym młodym, które za wszelką cenę chce być inne, jest nieakceptowane przez właściciela; o ciele, które już odeszło i jest tylko skorupą; o ciele astralnym, w które wierzy Anna. To również opowieść o kraju, o Polsce, która przecież też jest symbolicznym „ciałem”; miejscem, po którym chodzimy, które kochamy lub nie znosimy, plujemy na nie lub je wywyższamy. Body/Ciało to prosta i sentymentalna historia. Chcemy ją opowiedzieć z dystansem, inteligentną ironią i humorem.


(strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ)


Film wyświetlany z angielskimi napisami.
| The film will be shown with English subtitles.


BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy/senior)

UWAGA:

Ze względu na duże zainteresowanie, nie przyjmujemy rezerwacji na ten pokaz.
Bilety w sprzedaży w kasie Kina oraz online (po klilnięciu na godzinę seansu poniżej i wybraniu opcji KUP BILET).


O FILMIE:

BODY/CIAŁO
reż. Małgośka Szumowska, Polska 2015, 90' (premiera: 6 marca 2015

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Najlepszy, najbardziej spełniony film Małgorzaty Szumowskiej. Newsweek

Reżyserka W imię... zagląda w najgłębsze zakamarki polskiej duszy, przepięknie opowiadając o konflikcie rozumu i intuicji. Interia.pl


| Winner of the Silver Bear for Best Director at the Berlin Film Festival

A story about three individuals - a prosecutor, his teenage daughter suffering from anorexia, and their therapist, a woman with paranormal abilities.

A darkly comic rumination on what it means to be alive, how humans deal with loss and the question of what comes after. Peter Debruge, Variety


Bookmark and Share

archiwum