kpb

Disco Polo - premiera z udziałem twórców


sobota, 28 lutego 2015
godz. 18.45 

Zapraszamy na krakowską premierę komediowego thrillera, szalonego romansu i filmu drogi w jednym, czyli skąpanego w oparach absurdu  Disco Polo.

Gośćmi pokazu będą reżyser Maciej Bochniak oraz krakowscy aktorzy występujący w filmie.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

BILETY: 20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)Disco polo - muzyczny i społeczny fenomen, soundtrack transformacji lat dziewięćdziesiątych, dźwiękowa pocztówka z prowincjonalnej Polski. Uważane za symbol złego gustu, ignorowne przez opiniotwórcze media i wielokrotnie skazywane na zapomnienie, przeżywa swój renesans i od lat fascynuje Macieja Bochniaka, autora świetnego dokumentu Miliard szczęśliwych ludzi o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full.

Scenariusz do Disco Polo reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik (Chce się żyć, Ida), Piotr Głowacki (Dziewczyna z szafy, 80 milionów), Joanna Kulig (Nieulotne, Sponsoring) i Aleksandra Hamkało (Sala samobójców, Ziarno prawdy) - jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy tacy jak: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, pośród których można usłyszeć utwory zespołów Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys - większość w wykonaniu samych aktorów.


O REŻYSERZE:

MACIEJ BOCHNIAK
- reżyser filmowy i scenarzysta, a także autor reklam telewizyjnych i teledysków. Ukończył Wyższe Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutował filmem krótkometrażowym I love you so much (2009) oraz dokumentem Przyjęcie (2011), zrealizowanym w ramach programu Pierwszy Dokument w Studiu Munka. Swoją filmową przygodę z disco polo rozpoczął z grupą Bayer Full, dokumentując podbój chińskiego rynku muzycznego przez polski zespół (Miliard szczęśliwych ludzi, 2011).


O FILMIE:

DISCO POLO
reż. Maciej Bochniak, Polska 2014, 108'

Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu możnasię szybko i brutalnie przebudzić.


Zapowiedź sobotniej premiery oraz bilety do wygrania na stronie Krowoderska.pl!

Strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum