kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Snajper

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Snajper, reż. Clint Eastwood
czwartek, 26 lutego 2015, godz.
22.45


W czwartek, 26 lutego, o godz. 22.45 zapraszamy studentów na oparty na prawdziwej historii film o najskuteczniejszym snajperze w dziejach amerykańskiej armii, Chrisie Kyle'u.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


SNAJPER | AMERICAN SNIPER
reż. Clint Eastwood, USA 2014, 134’

Oscary 2015 - 6 nominacji: najlepszy film, najlepszy aktor - Bradley Cooper, najlepszy scenariusz adaptowany - Jason Hall, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA - 2 nominacje: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy dźwięk
Jeden z 10 najlepszych filmów roku w plebiscycie Amerykańskiego Instytutu Filmowego i National Board of Review

Najnowszy film mistrza amerykańskiego kina Clinta Eastwooda z nominowanym za swoją rolę do Oscara Bradleyem Cooperem (Poradnik pozytywnego myślenia, American Hustle).

Żołnierz oddziału SEAL Chris Kyle zostaje wysłany do Iraku w jednym celu - ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom ratuje życie wielu żołnierzom na polu walki, a w miarę jak wieści o jego odwadze zataczają coraz szersze kręgi, zyskuje przydomek „Legenda”. Jego sława dociera również za linię wroga. Pozbycie się Kyle’a staje się najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Jednocześnie żołnierz toczy innego rodzaju bitwę - na własnym, rodzinnym froncie. 

W roli żony Kyle'a, Tayi, występuje Sienna Miller (Foxcatcher, Gwiedzny pył). 

Film oparty jest na autobiografii Kyle’a, która przez 13 tygodni utrzymywała się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Snajper okazał się ogromnym sukcesem amerykańskich kin, tylko podczas pierwszego weekendu wyświetlania zarobił rekordowe 109 milionów dolarów.

„Kręciłem już filmy wojenne, ale ta opowieść wydała mi się interesująca, ponieważ dotyczy zarówno dokonań Chrisa na polu walki, jak i jego życia osobistego, co sprawia, że staje się jeszcze ciekawszą postacią. Pokazuje piętno, jakie wojna odciska na człowieku, ale także sposób, w jaki odbija się na całej rodzinie. Dobrze jest przypomnieć sobie, o jaką stawkę toczy się gra na wojnie, i zdać sobie sprawę z tego, na jakie poświęcenie zdobywają się żołnierze. Dlatego też pomyślałem, że ta historia powinna koniecznie dotrzeć do widzów” (Clint Eastwood, reżyser)

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum