kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Głosy

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
w ramach projektu Bądź bardziej. Spotkania z kulturą
- pokaz filmu GŁOSY (reż. Marjane Satrapi)

sobota, 28 lutego 2015, godz. 10.00

Zapraszamy na szóste spotkanie SMAKu, organizowane w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z Kinem.

Tym razem w programie projekcja szalonej czarnej komedii Głosy, w reżyserii Marjane Satrapi, autorki wywrotowego, obsypanego nagrodami Persepolis. Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a po pokazie zachęcamy do udziału w rozmowie o filmie.

Prelekcję wygłosi Karolina Musiał, uczennica VI Liceum im. Adama Mickiewicza w Krakowie.Każdego spotkała w życiu przynajmniej jedna nieudana randka, jednak prawdopodobnie nie była ona aż tak pechowa jak w przypadku Jerry’ego - czarującego, choć nieco zdziwaczałego pracownika fabryki. Wybranka bohatera, pomimo jego najlepszych intencji, niestety nie wyjdzie z niej cało...

Marjane Satrapi, bezkompromisowa autorka komiksów oraz reżyserka filmowa, przygląda się obłąkanemu światu seryjnego mordercy, którego najlepszymi przyjaciółmi i doradcami są... gadające zwierzęta. W rolach głównych występują Ryan Reynolds (Pogrzebany) i Gemma Arterton (Tamara i mężczyźni). Na ekranie towarzyszą im nominowane do Oscarów Anna Kendrick (W chmurach) i Jacki Weaver (Królestwo zwierząt, Poradnik pozytywnego myślenia).

„Czarna jak smoła komedia irańskiej reżyserki to połączenie Psychozy z American Psycho i Tedem. Straszno-śmieszna podróż w głąb schizofrenicznego umysłu seryjnego mordercy.” wnas.pl


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i - w luźnej atmosferze - o nich rozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


GŁOSY | THE VOICES
reż. Marjane Satrapi, USA/Niemcy 2014, 103'

Jerry jest uroczym, choć niezwykle osobliwym pracownikiem fabryki. Od pierwszego spotkania szaleńczo zakochuje się w swojej nowej koleżance z księgowości. Fiona jest chodzącym ideałem - seksowna, zabawna, z rozbrajającym brytyjskim akcentem i jako jedyna go nie unika. Ich pierwsza randka kończy się jednak wyjątkowo pechowo. Jerry w wyniku nagłego uniesienia zabija Fionę, a jej śmierć staje się dla niego nie lada kłopotem. Na szczęście zagubionemu Jerry'emu z pomocą przychodzą jego najlepsi przyjaciele - szatański kot i dobroduszny pies, którzy zawsze wspierają pechowca rozmową i dobrymi radami.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum