kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Kebab i Horoskop

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Kebab i Horoskop, reż. Grzegorz Jaroszuk
czwartek, 19 lutego 2015, godz.
23.15


W czwartek, 19 lutego, o godz. 23.15 zapraszamy na Kebab i Horoskop, okrzyknięty przez krytyków najlepszą polską komedią ostatnich lat.

Film wyświetlany z angielskimi napisami.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


KEBAB I HOROSKOP | KEBAB I HOROSKOP
reż. Grzegorz Jaroszuk, Polska 2014, 72' (in Polish with English subtitles)

Festiwal Filmowy w Gdyni 2014: Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych; Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych|
Raindance Film Festival Londyn 2014: najlepszy debiut
Festival Kinopolska Paryż 2014: Nagroda Jury


Pewnego dnia w bankrutującym sklepie z dywanami pojawia się dwóch „specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach: Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Personel salonu to postacie barwne, ale jednocześnie pogrążone w maraźmie – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi. Spece od marketingu wywołują zmianę w atmosferze. Wszyscy poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom…

„To będzie twój dobry dzień. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Planety będą życzliwie przyglądać się twoim przedsięwzięciom. Twoje życie wypełni energia i optymizm”. Wystarczy, że obejrzysz Kebab i Horoskop.
Krzysztof Czapiga, Onet

Najwartościowsza polska komedia od 25 lat (...). [Jaroszuk] Stawia na indywidualność, kino niełatwe - można by nawet rzec, że w komediowym gatunku w pewien sposób eksperymentalne.
Urszula Lipińska, Stopklatka

Wszystko zanurzone jest w absurdzie, w humorze rodem z Monty Pythona, w kolejnych obrazach-skeczach odbija się kondycja polskiego społeczeństwa. Trochę tu poezji, mnóstwo dystansu, a śmiech zamiera na ustach.
Barbara Hollender, Rzeczpospolita 

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum