kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Ziarno prawdy

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz
czwartek, 5 lutego 2015, godz.
23.00


W czwartek, 5 lutego, o godz. 23.00 zapraszamy na najnowszy film twórcy obsypanego nagrodami Rewersu, adaptację kryminału Zygmunta Miłoszewskiego z udziałem Roberta Więckiewicza. 

Prelekcję wygłosi Tomasz Rachwald, doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ zainteresowany kinem polskim lat 40. i 50.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ZIARNO PRAWDY | ZIARNO PRAWDY
reż. Borys Lankosz, Polska 2014, 110'


Ekranizacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego.

Film Borysa Lankosza, twórcy Rewersu, z udziałem Roberta Więckiewicza.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą prokuratora Teodora Szackiego będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło opinii publicznej.

W roli prokuratora Teodora Szackiego - Robert Więckiewicz, jeden z najciekawszych polskich aktorów, znany z ról w takich filmach, jak Wałęsa, Pod Mocnym Aniołem czy W ciemności. Towarzyszą mu: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Zohar Strauss, a także Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński i Arkadiusz Jakubik.

Reżyser o filmie: Ziarno prawdy ma w sobie wszystko, co interesuje mnie w kinie: ważny temat, wciągającą intrygę, świetnego, nietuzinkowego bohatera i kapitalną konstrukcję”.

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum