kpb

Dojrzałe kino - Ziarno prawdyW środę (4 lutego 2015) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na film pt. Ziarno prawdy Borysa Lankosza, adaptację bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Uwaga - ze względu na duże zainteresowanie filmem, uruchamiamy dodatkowy seans o godz. 10.45.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 4 lutego 2015, godz. 11.00     (dodatkowy seans o godz. 10.45)

ZIARNO PRAWDY | ZIARNO PRAWDY
reż. Borys Lankosz, Polska 2014, 110'


Ekranizacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego.

Film Borysa Lankosza, twórcy Rewersu, z udziałem Roberta Więckiewicza.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą prokuratora Teodora Szackiego będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło opinii publicznej.

W roli prokuratora Teodora Szackiego - Robert Więckiewicz, jeden z najciekawszych polskich aktorów, znany z ról w takich filmach, jak Wałęsa, Pod Mocnym Aniołem czy W ciemności. Towarzyszą mu: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Zohar Strauss, a także Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński i Arkadiusz Jakubik.

Reżyser o filmie: Ziarno prawdy ma w sobie wszystko, co interesuje mnie w kinie: ważny temat, wciągającą intrygę, świetnego, nietuzinkowego bohatera i kapitalną konstrukcję”.

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum