kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Birdman

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Birdman, reż. Alejandro González Iñárritu
czwartek, 29 stycznia 2015, godz.
23.15


W czwartek, 29 stycznia, o godz. 23.15 zapraszamy studentów na obsypaną nagrodami, nominowaną do dziewięciu Oscarów czarną komedię Birdman Alejandra Gonzáleza Iñárritu.

Krótki wstęp wygłosi Mateusz Słowik, student II roku filmoznawstwa.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: wyjątkowo 14 zł


BIRDMAN | BIRDMAN
reż. Alejandro González Iñárritu, USA 2014, 119’

9 nominacji do Oscarów 2015, w tym najlepszy film
MFF w Wenecji 2014: nominacja do Złotego Lwa, konkurs główny
Złote Globy 2015: najlepszy aktor w musicalu/komedii - Michael Keaton, najlepszy scenariusz

Show-biznes w krzywym zwierciadle. Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

Reżyser o filmie: „W dzisiejszych czasach wszyscy są osiągnąć sukces. Wydaje się, że można to zrobić w mgnieniu oka, ale to złudne. Na prawdziwy sukces pracuje się latami. Riggan nie potrafi sprostać własnym wymaganiom i swojemu wyobrażeniu sukcesu. Jest popularny, ale pragnie za wszelką cenę pokazać, że jest wartościowym artystą, a nie tylko lubianym aktorem. Niestety, obecnie większość ludzi wybiera drogę na skróty, a szczerzy i ambitni często są wyśmiewani. To paradoks współczesności i chciałem go pokazać w słodko-gorzki sposób.”

„To po prostu jeden z tych nielicznych filmów, po obejrzeniu których człowiek czuje się szczęśliwszy.” Grzegorz Fortuna, film.org.pl

„Birdman ma nazwiska, jest skandaliczny, oraz, chociaż to szczegół, jest arcydziełem.” Marek Baranowski, Stopklatka.pl

„W świetnym filmie Alejandro Gonzáleza Inárritu płaszczyzny prawdy i ułudy swobodnie się przenikają, fikcja żeruje na faktach, a my - wraz z bohaterem - coraz bardziej gubimy się w tym misternie skonstruowanym labiryncie.” Jakub Popielecki, Filmweb.pl

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum