kpb

Dojrzałe kino - Carte blanche



W środę (28 stycznia) o godzinie 10.45 zapraszamy dojrzałych widzów na film pt. Carte blanche inspirowany prawdziwą historią nauczyciela tracącego wzrok. W roli głównej znany z filmów Dług, KomornikW imię… - Andrzej Chyra.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł




środa, 28 stycznia 2015, godz. 10.45

CARTE BLANCHE | CARTE BLANCHE
reż. Jacek Lusiński, Polska 2014, 106’

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie z powodu wady genetycznej grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

„Teraz wiem, że zapał, tkwiący w całej ekipie od samego początku, udało się nam w cudowny, magiczny niemal sposób zamienić w film, który, mam nadzieję, będziecie Państwo śledzić z zapartym tchem. Bo ta historia ma w sobie taki właśnie potencjał - widz za wszelką cenę chce kibicować bohaterowi, na każdym etapie jego życia. Ważne w niej jest również to, że osoby, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji - tak naprawdę dotyczy to każdego z nas, bądź będzie dotyczyć w przyszłości - dostaną dawkę dobrej energii, która być może będzie miała na nie pozytywny wpływ.” (reżyser Jacek Lusiński)

„To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego.” (Andrzej Chyra)




zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
         

archiwum

Ta strona używa mechanizmu ciasteczek. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz na jego działanie.