kpb

Dojrzałe Kino - Pani z przedszkolaW sylwestrową środę (31 grudnia) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na inteligentną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji tragikomedię o relacjach damsko-męskich - Pani z przedszkola w reżyserii Marcina Krzyształowicza.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 31 grudnia 2014, godz. 11.00

PANI Z PRZEDSZKOLA | PANI Z PRZEDSZKOLA
reż. Marcin Krzyształowicz, Polska 2014, 90’

Pani z przedszkola to ujmujący delikatnym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca - zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej zapadających w pamięć dialogów Pani z przedszkola występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej - Agata Kulesza (Ida, Róża), laureaci tej nagrody - Adam Woronowicz (Popiełuszko. Wolność jest w nas, Chrzest) i Marian Dziędziel (Dom zły, Piąta pora roku), nagrodzona Złotymi Lwami - Karolina Gruszka (Tlen, Kochankowie z Marony), a także Łukasz Simlat (W imię..., Wymyk), Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina - Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu Nieulotne i FPFF w Gdyni za 33 sceny z życia - Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza - Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Reżyser o filmie:Pani z przedszkola przez to, że zupełnie inna od Obławy stanowiła dla mnie intrygujące wyzwanie. Po kilkudziesięciu dniach spędzonych na planie ze znakomitą ekipą i świetnymi aktorami, mogę tylko powiedzieć, że stawienie czoła temu wyzwaniu było prawdziwą przyjemnością”.


zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
         
Bookmark and Share

archiwum