kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Dziewczyny

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Dziewczyny, reż. Stuart Murdoch
czwartek, 18 grudnia 2014, godz.
23.15


W czwartek, 18 grudnia, o godz. 23.15 zapraszamy studentów na debiut reżyserski Stuarta Murdocha, frontmana zespołu Belle & Sebastian, laureata Nagrody Specjalnej Jury festiwalu Sundance - film DZIEWCZYNY.

Krótką prelekcję wygłosi Agnieszka Młynarczyk - studentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ, współredaguje magazyny Looped (Loopedmag.com) i Alterpop (Alterpop.pl) oraz prowadzi własnego bloga: agapokazkino.blogspot.com.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


DZIEWCZYNY | GOD SAVE THE GIRL
reż. Stuart Murdoch, Wielka Brytania 2014, 111'

MFF Sundance 2014: Nagroda Specjalna Jury konkursu międzynarodowego
MFF w Berlinie 2014: oficjalna selekcja, konkurs Generation 14plus
Newport Beach Film Festival 2014: specjalne wyróżnienie za muzykę


Muzyka, marzenia, miłość i odwieczne pytanie, jak przeżyć życie, żeby niczego nie żałować. Kiedy Eve zaczyna pisać piosenki, stosując je jako metodę na radzenie sobie z problemami, nie spodziewa się, że zupełnie odmienią jej dotychczasowe życie.

To film o ulotnej chwili, w której uświadamiasz sobie, czego pragniesz od życia, gdy wciąż jesteś pełen entuzjazmu i poznajesz ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, a możliwości wydają się nieograniczone - mówi Barry Mendel, producent filmu.

Scenariusz wyszedł spod ręki Stuarta Murdocha - frontmana zespołu Belle & Sebastian, dla którego jest to historia o lecie fajniejszym niż inne, a przynajmniej takim, podczas którego coś się wydarzyło. A właściwie co przydarzyło się dwóm dziewczynom i chłopakowi w mieście podobnym do twojego.

Musical Dziewczyny powstał na podstawie indie-popowego projektu Stuarta Murdocha God Help the Girl. Był to wydany w 2009 roku album, na którym różne wokalistki wykonały piosenki autorstwa Murdocha, a akompaniował im zespół Belle & Sebastian. Część z tych utworów wykorzystano w ścieżce dźwiękowej filmu.

Wyrafinowane kino niezależne w formie musicalu indie pop. Robbie Collin, BBC

Orzeźwiająco niekonwencjonalny. Steven Zeitchinik, LA Times

Czarujący, inteligentny i zabawny. Leonard Maltin, Indiewire

Absolutnie czarujący. Kenneth Turan, LA Times

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      

Bookmark and Share

archiwum