kpb

Pokazy specjalne dla dzieci: Kacper i Emma - zimowe wakacje

piątek - niedziela, 5 - 7 grudnia 2014, godz. 13.30 Weekendowe pokazy specjalne drugiej części przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele. Podobnie jak w przy­padku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma - zimowe wakacje to ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.O FILMIE:

KACPER I EMMA - ZIMOWE WAKACJE
| KARSTEN OG PETRA PA VINTERFERIE
reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2014, 73’ (dla dzieci w wieku: 5+)

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki.Ferie to super zabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdzą na nartach czy szaleją przy bitwie na śnieżki. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Piotr. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, umie jedzić na nartach, gra w gry planszowe i ma wiele talentów, które bardzo imponują Emmie. Kacper, niezadowolony z takiego obrotu sytuacji, próbuje odzyskać zainteresowanie przyjaciółki.

O reżyserze:
Arne Lindtner Næss (ur. 1944) - z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio - przygody Kacpra i Emmy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum