kpb

Pokaz na tarasie Pałacu pod Baranami - "Moonrise Kingdom. Kochankowie z Księżyca"

piątek, 11 lipca 2014, godz. 22.15Zapraszamy na seans filmu Moonrise Kingdom. Kochankowie z Księżyca Wesa Andersona, który zainauguruje cykl pokazów pod gołym niebem w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Projekcja odbędzie się w piątek, 11 lipca, o godz. 22.15 na tarasie Pałacu pod Baranami. Bilety po 7 zł!

W ramach Kinobrania, w piątkowy wieczór o dobre nastroje uczestników pokazu pod gwiazdami zadba Wes Anderson. Amerykański reżyser każdym swoim filmem odsłania przed widzem baśniowe światy zamieszkałe przez nietuzinkowych, barwnych i ekscentrycznych bohaterów. W Kinie Pod Baranami gości wciąż nowy film tego twórcy (Grand Budapest Hotel) - warto więc przypomnieć sobie jego poprzedni obraz.

Przed pokazem na poczęstunek zaprosi partner Letniego Taniego Kinobrania - amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza. Dodatkowo na uczestników seansu czekają zniżki na piwo w zaprzyjaźnionej Piwnicy pod Baranami oraz Pracowni pod Baranami.

BILETY na seans dostępne bezpośrednio przed projekcją.

W razie niepogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.


Na uczestników pokazu czekać będzie poczęstunek od Domino's Pizza.

BILETY: tylko 7 zł! (Sprzedaż biletów bezpośrednio przed pokazem)MOONRISE KINGDOM. KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA | MOONRISE KINGDOM
reż. Wes Anderson, USA 2012, 94’

MFF w Cannes 2012: film otwarcia
Oscary 2013, nominacja: najlepszy scenariusz oryginalny

Film Wesa Andersona, twórcy Grand Budapest HotelGenialnego klanu. Moonrise Kingdom to pełna szaleństwa i błyskotliwego humoru komedia, zaludniona galerią niezwykłych postaci.

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser przedstawia historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia.

W rolach dorosłych, stojących na drodze do szczęścia młodziutkiego Romea i nieopierzonej Julii, wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood: drwiący ze swojego wizerunku czołowego macho współczesnego kina Bruce Willis, zabawny jak nigdy dotąd, dwukrotnie nominowany do Oscara Edward Norton, laureatki nagrody Akademii Tilda Swinton (Michael Clayton) i Frances McDormand (Fargo), powracające do komediowego repertuaru po szalonym sukcesie filmu braci Coen Tajne przez poufne, a także stali współpracownicy Andersona: Bill Murray (nominowany do Oscara za Między słowami) i Jason Schwartzman (Maria Antonina, Autostopem przez galaktykę).


ZWIASTUN:
PARTNERZY POKAZU:
Domino's Pizza
Pracownia pod Baranami
Piwnica pod Baranami
Bookmark and Share

archiwum