kpb

Kinoklasyka - Przypadek

KINOKLASYKA - PRZYPADEK
piątek, 11 kwietnia 2014, godz. 18.45

Począwszy od 11 kwietnia w repertuarze Kina Pod Baranami pojawią się cykliczne pokazy odrestaurowanych arcydzieł polskiego kina.

W ramach pierwszej odsłony cyklu Kinoklasyka, organizowanego we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym, zaprezentowana zostanie reżyserska wersja Przypadku Krzysztofa Kieślowskiego (która w trakcie cyfrowej rekonstrukcji uzupełniona została o sceny wycięte przez cenzurę) oraz jego krótki metraż Siedem kobiet w różnym wieku.
Filmy będą prezentowane z angielskimi napisami.

Przed pokazem prelekcję wygłosi filmoznawca, Krzysztof Siwoń.


Kolejne pokazy zaplanowano na 23 kwietnia i 15 maja. Zobaczymy wtedy Zaklęte rewiry Janusza Majewskiego i kultowe Psy Władysława Pasikowskiego. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu - TUTAJ.


BILETY:
17 zł
(normalny)
13 zł (ulgowy)
12 zł (senior)
KARNET (3 filmy): 33 zł
Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila ( kasa@kinopodbaranami.pl ) lub telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (5911809).


O FILMACH:

PRZYPADEK
reż. Krzysztof Kieślowski, Polska 1981, 123’

Wybitny film Krzysztofa Kieślowskiego pokazuje trzy różne losy jednego człowieka, Witka Długosza (Bogusław Linda), trzy potencjalne życiorysy jednej osoby, zależne wyłącznie od przypadku. Przełomowy w sposobie prowadzenia narracji film wywarł ogromny wpływ na współczesne kino.

& SIEDEM KOBIET W RÓŻNYM WIEKU
reż. Krzysztof Kieślowski, Polska 1978, 17’
Subtelne szkice do portretów siedmiu tancerek w różnym wieku - od młodziutkiej adeptki szkoły baletowej po dojrzałą kobietę, która karierę artystyczną ma już dawno za sobą.


PRZYPADEK - trailer:
PARTNERZY:
 
 
          

 
    

Bookmark and Share

archiwum