kpb

Szukając Vivian Maier - pokaz przedpremierowy

9 kwietnia 2014, godz. 20.45

W środę, 9 kwietnia, o godzinie 20.45 w Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz przedpremierowy dokumentu Szukając Vivian Maier w reżyserii Johna Maloofa i Charliego Siskela.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 9 maja.

5 kwietnia w Wysokich Obcasach ukaże się materiał o Vivian Maier. Z tym numerem magazynu - bilet w cenie 10 zł!

BILETY:
normalny: 18 zł
ulgowy: 14 zł
senior: 12 zł
z magazynem Wysokie Obcasy (z 5.04.2014): 10 zł


O FILMIE:

SZUKAJĄC VIVIAN MAIER | FINDING VIVIAN MAIER
reż. John Maloof, Charlie Siskel, USA 2013, 83’

Szukając Vivian Maier to film pokazywany na festiwalach całego świata - od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro - przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace. Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum