kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Grand Budapest Hotel


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Grand Budapest Hotel, reż. Wes Anderson
czwartek, 3 kwietnia 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Krótką prelekcję wygłosi Maja Korbecka - studentka III roku filmoznawstwa, współpracuje z 16mm, członkini People's Jury na 7. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

* Regulamin sNKF - TUTAJ.


BILETY dla studentów: wyjątkowo 14 zł


GRAND BUDAPEST HOTEL
reż. Wes Anderson, USA/Niemcy 2014, 100’

MFF w Berlinie 2014: Nagroda Specjalna Jury

Najnowszy film Wesa Andersona, jednego z najbardziej oryginalnych twórców współczesnego kina, autora Genialnego klanu, Fantastycznego pana lisa i Moonrise Kingdom. Kochanków z księżyca.

Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

Fenomenalna obsada: nominowany do Oscara Ralph Fiennes (Lista Schindlera), nagrodzony Oscarem F. Murray Abraham (Amadeusz), Mathieu Amalric (Wenus w futrze), nagrodzony Oscarem Adrien Brody (Pianista), nominowany do Oscara Willem Dafoe (Pianista), Jeff Goldblum (Jurassic Park), nominowany do Oscara Jude Law (Sherlock Holmes), nominowany do Oscara Bill Murray (Między słowami), nominowany do Oscara Edward Norton (Podziemny krąg), nominowana do Oscara Saoirse Ronan (Pokuta), Jason Schwartzman (Maria Antonina), nagrodzona Oscarem Tilda Swinton (Tylko kochankowie przeżyją), nominowany do Oscara Tom Wilkinson (Goło i wesoło) i Owen Wilson (O północy w Paryżu).

Żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach.

„Dopieszczony w każdym detalu.”
Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza

„Z The Grand Budapest Hotel nie chce się wychodzić.”
Jagoda Murczyńska, Stopklatka.pl

„Jest tu i zwichrowane, ironiczne poczucie humoru, i barokowy przepych.
Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

PARTNERZY:

         


PATRONI MEDIALNI:

RADIOFONIA 100,5 FM

        
Bookmark and Share

archiwum