kpb

Baranki Dzieciom - przedwiośnie 2014

PRZEDWIOŚNIE 2014
2 marca - 27 kwietnia 2014 
Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. Od 2 marca do 27 kwietnia, niemal w każdą niedzielę, o godzinie 11.00 najmłodsi widzowie spotykać się będą z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek. Wśród nich znajdą się takie postaci jak: mieszkający w piórniku Plastuś, koleżeński Miś Uszatek, dwa pieski - przyjacielski Reksio i rezolutny Bali, mały Skrzat, Bolek i Lolek, jeż Kleofas, ciekawski kot Filemon i inne sympatyczne stworzonka.

Specjalne wydania cyklu towarzyszące przeglądom filmowym w Kinie Pod Baranami - Baranki w Hiszpanii oraz Baranki w Afryce - to spotkania, dzięki którym dzieci poszerzą swoje horyzonty. W ramach tych wydarzeń najmłodsi widzowie zapoznają się z bajkami, które przybliżą im kulturę Hiszpanii i dziedzictwo kontynentu afrykańskiego. Wspólnie z bohaterami bajek dzieci oswoją się także z porami roku (Baranki witają wiosnę) oraz tradycjami świątecznymi (Wielkanocne Baranki).

Po seansach, tradycyjnie odbywać się będą zajęcia odwołujące się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a których celem jest rozwijanie talentów i umiejętności oraz pobudzanie wyobraźni najmłodszych widzów. Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz - gościnnie - przez zaprzyjaźnionych artystów (m.in. plastyków i muzyków). Zapraszamy na ukochane przez dzieci warsztaty perkusyjne, wiosenne zajęcia florystyczne, wesołe zabawy z masą solną i masą plastyczną, wielkanocne zajęcia plastyczne, warsztaty flamenco oraz kreatywne gry i zabawy ze Sztukolotnią.

Jak zwykle dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina „od kuchni” - zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Kino Pod Baranami zaprasza dzieci w każdą niedzielę o godzinie 11.00.

Na uczestników cyklu czekają również zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) oraz upominki ufundowane między innymi przez portal CzasDzieci.pl i Wydawnictwo Zakamarki.

Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na portalu Facebook.

BILETY: tylko 10 zł


PROGRAM:

niedziela, 2 marca, godz. 11.00
PLASTELINOWE BARANKI
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK - zestaw bajek
, ok. 40’
+ CIASTO-PLASTO - zabawy masą plastyczną

Ekranizacja powieści Marii Kownackiej o przygodach małego plastelinowego ludzika, mieszkającego w piórniku Tosi.

Zapraszamy na wspólną zabawę z Ciasto-Plasto - elastyczną masą plastyczną, która odbija się jak piłka, pozwala łatwo stworzyć nowe kolory, a ulepiona figurka utrwala się po odstawieniu na półkę. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł stworzyć postać własnego pomysłu!

Zobacz relację foto ze spotkania TUTAJ.

niedziela, 9 marca, godz. 11.00
BALI - zestaw bajek, ok. 40’
+ GRY ZE SZTUKOLOTNIĄ

BALI
reż. Virgile Trouillot, Francja/Kanada 2006-2007

Wersja polska francusko-kanadyjskiej bajki telewizyjnej zrealizowana na podstawie serii książek dla dzieci. Bali to obdarzony bujną wyobraźnią rezolutny przedszkolak, który mieszka w wielkim mieście. Jest bardzo nieśmiałym, a zarazem niezwykle ciekawskim pieskiem, który stara się znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytania.

Warsztaty Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.


niedziela, 16 marca, godz. 11.00
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA - zestaw bajek
, ok. 45’
+ WARSZTATY BĘBNIARSKIE oraz słodki poczęstunek od MAMY CAFE

reż. Lucjan Dembiński, Eugeniusz Ignaciuk, Dariusz Zawilski, Polska 1962-1980
Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania. Zbiór czterech bajek wraz z premierowym odcinkiem z roku 1962.

Warsztaty bębniarskie prowadzi Mateusz Sarapata. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) - ich historię oraz dźwięki jakie można z nich wydobywać – uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 23 marca, godz. 11.00
BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ
zestaw bajek o wiosennych przygodach bohaterów
, ok. 40’
+ ZAJĘCIA FLORYSTYCZNE


REKSIOWA WIOSNA

reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1980, 10’
Nadchodzi wiosna i Reksio robi porządki przy swojej budzie. Trafiony jednak przez figlarnego Amorka Reksio zakochuje się w kudłatej sąsiadce i zapomina o całym świecie.

REKSIO SADOWNIK
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1976, 11’
Reksio buduje domek dla powracających na wiosnę ptaków. Mieszkańcy domku troszczą się o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew. Po jakimś czasie dojrzewają smaczne czereśnie.

PRZYGODY BOLKA I LOKA: MALI OGRODNICY

reż. Ryszard Lepióra, Polska 1976, 9’
Bolek i Lolek zabierają się do wiosennych porządków. Chłopcy sadzą rośliny i walczą z ich szkodnikami, budują domek dla ptaków. Otrzymują nagrodę za swoją pracę - w ogrodzie rozkwitają piękne kwiaty i dojrzewają owoce.

SKRZAT: WĘDRÓWKI SKRZATA
reż. Edward Wątor, Polska 1985, 9’
Mały Skrzat wyrusza na swoją pierwszą samodzielną wędrówkę do lasu. Poznaje nieznany mu świat i spotyka bezradne pisklę kukułki, nad którym roztacza opiekę.

Wśród widzów pokazu rozlosujemy egzemplarze książki ROK Z LINNEĄ ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki.

Zajęcia florystyczne prowadzi Ania Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka. Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane. Zajęcia inspirują dzieci do poznawania świata przyrody.


niedziela, 30 marca, godz. 11.00
BARANKI W HISZPANII

(14. Tydzień Kina Hiszpańskiego - wydarzenie towarzyszące)
Zestaw bajek przybliżających kulturę Hiszpanii, ok. 30’
+ WARSZTATY FLAMENCO DLA NAJMŁODSZYCH  POMYSŁOWY DOBROMIR: POMIDORY
reż. Roman Huszczo, Polska 1973-1975, 10’
Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkający w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Dobromir swoją błyskotliwą pomysłowością pomaga dziadkowi w ciężkich pracach związanych z drobnymi naprawami domu czy też uprawą ogródka.

BOLEK I LOLEK: CORRIDA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’
Po obejrzeniu w telewizji walki byków Bolek i Lolek urządzają na podwórku corridę. Byka zastępuje dzielna koza.

BOLEK I LOLEK: W HISZPANII
reż. Stanisław Dülz, Polska 1985, 11’
Bolek i Lolek odwiedzają Hiszpanię. Chłopcy uczestniczą w przygotowaniach do corridy, po czym z powodzeniem biorą w niej udział.

Warsztaty flamenco poprowadzą tancerze z Krakowskiej Szkoły Flamenco Almoraima. Małgorzata Drzał i Grzegorz Guzik nauczą dzieci podstawowych rytmów i kroków flamenco.


niedziela, 6 kwietnia, godz. 11.00
JEŻ KLEOFAS - zestaw bajek
, ok. 40’
+ ZABAWY Z MASĄ SOLNĄ

reż. Jadwiga Kudrzycka, Polska 1987, 10’
Serial lalkowy o przygodach jeża, który postanowił zostać leśnym listonoszem. Dzięki swojemu przyjacielowi, bocianowi, wywiązuję się ze swoich obowiązków wspaniale.

Zabawy z masą solną poprowadzi plastyczka, Dominika Studzińska.


niedziela, 13 kwietnia, godz. 11.00

WIELKANOCNE BARANKI
zestaw bajek wielkanocnych
, ok. 50’

+ WARSZTATY PLASTYCZNE 

PRZYGODY KOTA FILEMONA: KOCIA WIELKANOC

reż. Janusz Martyn, Polska 1997, 25'
Wśród licznych pytań, które zadaje mały kociak Filemon swojemu starszemu koledze Bonifacemu dominuje jedno - kiedy przyjdzie wiosna?

KUKURYKÓW
reż. Sławomir Zalewski, Polska 1996, 25'
W małym miasteczku Kukurykowie kury oraz ich przyjaciele przygotowują się do nadchodzących świąt wielkanocnych. Pracy mają dużo. Co gorsza, spotykają je niespodziewane kłopoty, ktoś bowiem kradnie im jaja.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.


niedziela, 27 kwietnia, godz. 11.00
BARANKI W AFRYCE

(Afrykamera 2014 - wydarzenie towarzyszące)

TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE - zestaw bajek, ok. 40’
+ WARSZTATY ARTYSTYCZNE oraz słodki poczęstunek od MAMY CAFE


reż. Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki, Polska 1984-1986
Bohaterami serialu są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i spotykają je ciekawe przygody.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami siedmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                   
                              


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

                                             

Bookmark and Share

archiwum