kpb

Dotyk grzechu przedpremierowo

Uznawany za jedno z największych odkryć tego roku w światowym kinie - gorzki i brutalny Dotyk grzechu Zhang-ke Jii, jednego z najciekawszych współczesnych azjatyckich reżyserów, na seansie przedpremierowym w poniedziałek, 9 grudnia. Na regularne pokazy filmu zapraszamy od 13 grudnia. 


BILETY: tylko 11,90 zł!


poniedziałek, 9 grudnia 2013, godz. 16.45


DOTYK GRZECHU | A TOUCH OF SIN
reż. Jia Zhang-ke, Chiny/Japonia 2013, 133’

MFF w Cannes 2013: nagroda za najlepszy scenariusz, konkurs główny
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2013: nominacja - najlepszy film międzynarodowy
FF Abu Dhabi 2013: Nagroda Black Pearl dla najlepszego filmu fabularnego
Jeden z 10 najlepszych filmów 2013 roku w plebiscytach miesięczników
„Sight & Sound” i „Cahiers du Cinéma”


Trzy morderstwa i jedno samobójstwo, a wszystkie popełnione w Chinach. Cztery śmierci, które naprawdę miały miejsce i odbiły się szerokim echem. Na ich kanwie uznany reżyser Jia Zhang-ke, twórca Martwej natury nagrodzonej Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji, snuje opowieść o współczesnym Państwie Środka - prężnie rozwijającym się ekonomicznym gigancie trawionym przez przemoc i korupcję. Przedstawia je z różnych perspektyw, w nowelowym stylu, przypominającym najlepsze filmy Roberta Altmana.

Dotyk grzechu to inspirowany tradycyjną pekińską operą, tradycyjnym chińskim malarstwem oraz artystycznymi filmami o sztukach walki Kinga Hu filmowy portret współczesnej chińskiej cywilizacji, która przeobraża relacje i związki międzyludzkie w piekło. Film urzeka doskonałą stylistyka zdjęć, przepełnionych kolorem, dopracowanych w każdym detalu i oddających specyfikę i klimat pokazywanych Chin, bo - jak przyznaje reżyser - ten film ma być wizualną podróżą po tym kraju.

„Inspirując się brutalnymi opowieściami z gazet i Weibo, Jia Zhang-Ke zbudował obraz Chin jako pustynię Dzikiego Zachodu, pełną bezprawia, przemocy i cynizmu.”
The Guardian

Bookmark and Share

archiwum