kpb

Dojrzałe kino - Ani słowa więcej (seans o 10.45)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
środa, 4 grudnia 2013, godz. 10.45

ANI SŁOWA WIĘCEJ | ENOUGH SAID
reż. Nicole Holofcener, USA 2013, 93’

Independent Spirit Awards, Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego 2014:
2 nominacje - najlepszy aktor drugoplanowy: James Gandolfini, najlepszy scenariusz: Nicole Holofcener


Pełna ciętego humora tragikomedia obyczajowa Nicole Holofcener (Rozmawiając, obmawiając..., Przyjaciele z kasą).

Jedna z ostatnich ról zmarłego w tym roku Jamesa Gandolfiniego, niezapomnianego bohatera serialu Rodzina Soprano.

Ani słowa więcej to historia rozwiedzionej, samotnej matki, Evie (Julia Louis-Dreyfus), która pracuje jako masażystka i powoli godzi się z tym, że jej córka niedługo wyjedzie do koledżu. Pewnego dnia poznaje Alberta (James Gandolfini) - uroczego, zabawnego faceta, który również cierpi na syndrom pustego gniazda. Eva zaprzyjaźnia się też z Marianne (Catherine Keener) - klientką, która zbyt często narzeka na byłego męża. Któregoś dnia związek Evy i Alberta staje pod znakiem zapytania, gdy bohaterka poznaje prawdę o byłym Marianne.

W rolach głównych: Julia Louis-Dreyfus (Przejrzeć Harry'ego, serial Figurantka), nominowana do Oscara Catherine Keener (nominowana do Oscara za Capote i Być jak John Malkovich) oraz Toni Collette (nominowana do Oscara za Szósty zmysł i nagrodzona Złotym Globem za serial Wszystkie wcielenia Tary).

„Wspaniały Gandolfini, małe neurozy kalifornijskich przedmieść i romans rozwiedzionych 50-latków.” Dagmara Romanowska, Stopklatka.pl

„Kino obyczajowe na najwyższym poziomie.” Filip Jalowski, Film.org.pl
Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum