kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Adwokat


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Adwokat, reż. Ridley Scott
czwartek, 21 listopada 2013, godz. 22.45

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Prelekcję przed filmem wygłosi Anna Kurda - studentka muzykologii oraz filmoznawstwa na UJ, zdobywczyni wyróżnienia na tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych w Zwierzyńcu.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ADWOKAT | THE COUNSELOR
reż. Ridley Scott, USA/Wielka Brytania 2013, 118’

Najnowszy film wybitnego reżysera Ridleya Scotta, twórcy Gladiatora, Prometeusza, Łowcy androidów i Obcego - 8 pasażera Nostromo. Autorem scenariusza filmu jest laureat Pulitzera, znakomity pisarz Cormac McCarthy, autor To nie jest kraj dla starych ludzi i Drogi. Adwokat to jego debiut scenopisarski.

Adwokat to trzymający w napięciu thriller o szanowanym prawniku, który skuszony możliwością zarobienia łatwych pieniędzy wplątuje się w ciemne interesy. Sprawy szybko wymykają się spod kontroli.

Rewelacyjna obsada aktorska: Brad Pitt (Moneyball, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), Michael Fassbender (Wstyd, Głód), nagrodzony Oscarem Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, Skyfall), Cameron Diaz (Gangi Nowego Jorku) i nagrodzona Oscarem Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona). Autorem zdjęć filmu jest stały współpracownik reżysera, Dariusz Wolski.
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum