kpb

Veer-Zaara - bollywoodzka premiera w Kinie Pod Baranami

Miesiąc po premierze Bunty i Babli zapraszamy widzów Kina Pod Baranami na kolejny film bollywoodzki. Romantyczno-taneczne Veer-Zaara legendarnego reżysera Yasha Chopry z wielkim Shahrukhiem Khanem w głównej roli, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników bollywoodzkich klimatów!

Premiera już 1 grudnia!

VEER-ZAARA | VEER-ZAARA
reż. Yash Chopra, Indie 2004, 192'

Veer-Zaara to ponadczasowa epicka opowieść o miłości, dzieło jednego z najsłynniejszych reżyserów i producentów Bollywood – Yasha Chopry, uznane za najlepszy film bollywoodzki roku 2004, nagrodzone też za najlepsze dialogi, scenariusz i reżyserię.

Głównymi bohaterami filmu są Veer Pratap Singh (Shahrukh Khan), sikh z indyjskiej części Pendżabu i Zaara Hayaat Khan (Preity Zinta), muzułmanka z Pendżabu pakistańskiego. Ich drogi przecinają się na dnie przepaści, a losy splatają na wiele lat, prowadząc bohaterów od żyznych, złotych pól do ponurej więziennej celi. Dzieli ich religia i obywatelstwo, historia i polityka, łączy głębokie uczucie.


Dramatyczny, zabawny, muzyczny, stylowy, romantyczny i oczyszczający - film, na który warto zaprosić znajomych. San Francisco Chronicle

Pozycja obowiązkowa dla miłośników Bollywoodu. Variety

Bookmark and Share

archiwum