kpb

Miejsce Przyjazne Maluchom 2013

Kino Pod Baranami po raz siódmy zostało wyróżnione tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom i nagrodzone specjalnym certyfikatem!

Finał akcji miał miejsce w niedzielę, 20 października 2013, w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Organizatorzy docenili pracę, jaką wkładamy w rozwój oferty dla dzieci i rodziców, która obejmuje pokazy z cyklu Baranki Dzieciom i Baranki w pieluchach.

Baranki Dzieciom to cykl filmowych poranków, w ramach którego prezentowany jest dorobek polskiej i zagranicznej kinematografii dziecięcej. Baranki Dzieciom to również okazja do kształtowania kreatywności najmłodszych widzów, którzy biorą udział w warsztatach autorskich, zajęciach plastycznych i zabawach perkusyjnych. Mali widzowie mają także okazję poznania kina „od kuchni”, zwiedzając kabinę operatorską. Szczególną atrakcją są spotkania cyklu Baranki Dzieciom, towarzyszące festiwalom czy przeglądom filmowym, m.in. Festiwalowi Filmu Niemego, Tygodniowi Kina Hiszpańskiego czy Festiwalowi Conrada.

Baranki w pieluchach to z kolei cykl seansów stworzony z myślą o młodych rodzicach, którzy nie chcą rezygnować z oglądania najnowszych premier filmowych na dużym ekranie, a często bywają do tego zmuszeni z uwagi na konieczność opiekowania się dziećmi. Dlatego na seanse z cyklu Baranki w pieluchach rodzice zapraszani są wraz z niemowlakami. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro. W sali panuje przyjemny półmrok, a filmy wyświetlane są z odpowiednio przyciszonym dźwiękiem. Dzięki warunkom sprzyjającym dobremu samopoczuciu dzieci, rodzice mogą bez obaw koncentrować uwagę na ekranie.

Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” organizowana jest przez Agencję PR Inspiration i Gazetę Wyborczą od 2006 roku. W 2012 r. partnerem akcji został portal Wrota Małopolski. W ramach akcji organizatorzy nagradzają małopolskie firmy i instytucje, w których rodzice z dziećmi są zawsze mile widziani.

Więcej szczegółów na www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl


Patronat honorowy:
Prezydent Krakowa – prof. Jacek Majchrowski,
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Patroni medialni:
Lovekrakow , Radio Eska Kraków , Kids in Kraków , Karnet , Miasto Dzieci .
Bookmark and Share

archiwum