kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Late Autumn

2013 K-MOVIES SCREENING: LATE AUTUMN
środa, 25 września 2013, godz. 18.45Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy współczesne filmy koreańskie.

Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na MFF w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce. Każdy seans poprzedzony zostanie krótkim wprowadzeniem.

BILETY:
13 zł


O FILMIE:

LATE AUTUMN | MAN CHU
reż. Tae-yong Kim, Chiny/Hongkong/USA/Korea Południowa 2010, 115'

MFF we Fryburgu 2011 - Nagroda Specjalna Jury Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych, Nagroda Jury Młodzieżowego 

Anna Chen (Wei Tang) została skazana na karę więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci swojego męża (John Wu). Po siedmiu latach odsiadywania wyroku, kobieta dowiaduje się o śmierci matki i zostaje zwolniona warunkowo na 72 godziny, aby mogła uczestniczyć w jej pogrzebie. W drodze do Seattle Anna spotyka Hoona (Bin Hyeon), młodego Koreańczyka, który prosi ją o pieniądze na bilet autobusowy. Mężczyzna zostawia jej swój zegarek obiecując, że odda jej pożyczone pieniądze, kiedy znowu się spotkają.

Czwarty z kolei remake zaginionego arcydzieła koreańskiej kinematografii z 1966 roku wyreżyserowanego przez Lee Man-hee. W samej Korei powstały dwie nowe wersje filmu: Promise of the Body (1975) i Manchu (1981), jedna w Japonii w 1972 roku. Kim Tae-Yong wzorem innych filmowców z Azji, korzystających z polityki podatkowej, sprzyjającej produkcji filmowej w stanie Waszyngton, zrealizował słynną melancholijną love story w zamglonym Seattle.

Bookmark and Share

archiwum