kpb

Antenna UK - Program 2

ANTENNA UK to cykliczny przegląd najlepszych niezależnych teledysków z Wielkiej Brytanii.

Podczas drugiej edycji przeglądu (pierwsza odbyła się w kwietniu ubiegłego roku) będzie można obejrzeć teledyski do utworów takich zespołów jak, m.in.: Coldcut, El Presidente, The Cribs czy Plan B oraz przegląd teledysków Dougala Wilsona.

W kwietniu zapraszamy na trzecią i czwartą odsłonę przeglądu.


ANTENNA UK - PROGRAM 2:

piątek, 2 marca, godz. 21.00


bilety: tylko 10 zł! 

OPIS PROJEKTU
:

Wielka Brytania od dawna słynie z dużej kreatywności w dziedzinie literatury, muzyki i sztuki. Ostatnio stała się też kuźnią talentów reżyserskich, których klipy video podbijają świat.

Teledyski muzyczne to nie tylko MTV. Niestety, niezależne wytwórnie, tworzące wartościowe teledyski, spychane są do podziemia i nie mają możliwości publicznego zaistnienia. Wiele bardzo ciekawych i innowacyjnych prac dostępnych jest jedynie garstce fanów lub też nie zostaje zauważona przez nikogo.

Odbywający się cyklicznie od września 2002 do listopada 2006 londyński przegląd Antenna był odpowiedzią na tę sytuację i cieszył się niesłabnącą popularnością. Pokazy te stały się jedną z ważniejszych form prezentacji dokonań ludzi z całego świata.

W 2004 roku dzięki British Council powstała specjalna edycja przeglądu poświęcona wyłącznie twórcom brytyjskim - Antenna UK. Efektem jest rozpowszechniana na całym świecie kompilacja najlepszych angielskich teledysków.

Antenna UK prezentuje ostatnie prace brytyjskich reżyserów od zupełnie nowych twarzy takich jak Nima Nourizadeh, po cenionych i już uznanych reżyserów jak Dougal Wilson. Oprócz teledysków prezentowane są profile reżyserskie, gdzie można przyjrzeć się bliżej pracy jednego artysty, lub też pracy całego kolektywu reżyserskiego, który konsekwentnie tworzy świetne dzieła.

Prezentowane teledyski wykorzystują różnorodne techniki i estetyki. Niektóre posiadają silny przekaz społeczny, a inne są w założeniu niedookreślone i niezaangażowane.

PROGRAM:

El Presidente: 100 mph / reż. Rupert Jones
Four Tet: Smile Around The Face / reż. Dan Wilde
Mike Fellows: AM / reż. Karni+Saul
The Cribs: Mirror Kissers / reż. Diamond Dogs
Emiliana Torrini: Heartstopper / reż. David Lea
Nizlopi: JCB / reż. Laith Bahrani
Coldcut: Whistle & A Prayer / reż. Woof Wan Bau
Plan B: No Good / reż. Daniel Levi

Profil reżyserski: Dougal Wilson
Graffiti: What Is The Problem / reż. Dougal Wilson
Benny Benassi: Satisfaction / reż. Dougal Wilson
Chikinki: Assassinator 13 / reż. Dougal Wilson
Klonhertz: Three Girl Rumba / reż. Dougal Wilson
The Streets: Fit ButYou Know It / reż. Dougal Wilson
Dizzee Rascal: Dream / reż. Dougal Wilson

Szczegółowy opis prezentowanego programu znajduje się TUTAJ.

Zapowiedź trzeciej i czwartej edycji, które odbędą się w kwietniu, znajduje się TUTAJ.


Przegląd zorganizowany przez British Council w ramach projektu SoundBites: New Music from Britain.http://www.britishcouncil.org/poland
http://www.antennapromo.co.uk/


Bookmark and Share

archiwum