kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Panaceum

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Panaceum, reż. Steven Soderbergh
czwartek, 25 kwietnia 2013, godz. 23.15 

Czwartkowy studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy specjalnie wybrane z naszego repertuaru.

To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.Wszystko wliczone w cenę biletu.

Prelekcję wygłosi Piotr Sarota, absolwent krakowskiego filmoznawstwa, reprezentant Kina Pod Baranami na Festiwalu w Wenecji (w 2012 r. - w ramach inicjatywy „27 Times Cinema” pozwalającej młodym kinomanom z całej Europy wziąć udział w tym wielkim filmowym święcie).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


PANACEUM | SIDE EFFECTS
reż. Steven Soderbergh, USA 2013, 106’

Zbierający znakomite recenzje thriller psychologiczny porównywany do najlepszych filmów Alfreda Hitchcocka!

Panaceum, zrealizowany przez uhonorowanego Oscarem za Traffic i Złotą Palmą za Sekrety i kłamstwa Stevena Soderbergha, ma być wedle słów cenionego amerykańskiego reżysera jego ostatnim filmem kinowym. Twórca zgromadził na planie znakomitych aktorów - Rooney Marę nominowaną do Oscara za Dziewczynę z tatuażem, Jude'a Lawa podziwianego ostatnio w Annie Kareninie i 360: Połączeni, oraz Channinga Tatuma (Magiczny Mike) i Catherine Zetę-Jones (nagrodzoną Oscarem za Chicago).

Emily ma w życiu wszystko. Jest młoda, piękna, ma kochającego i zamożnego męża. Jednak gdy ukochany trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wymarzone życie rozsypuje się. Emily źle znosi nową sytuację. Jej psychika nie wytrzymuje napięcia. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr Banks. Zaproponowana przez niego terapia wydaje się przynosić znakomite rezultaty.

Gdy z więzienia wychodzi mąż Emily, sielanka niespodziewanie kończy się. Emily trafia do aresztu, a następnie pod obserwację specjalistów, a dr Banks obarczony jest winą za całe zdarzenie. Jednak nie wszystko jest tym, czym się na pozór wydaje.
Patronat:

              
Bookmark and Share

archiwum