kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Architecture 101

2013 K-MOVIES SCREENING (NOWE KINO KOREAŃSKIE): ARCHITECTURE 101
środa, 27 marca 2013, godz. 18.15
Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na seans inaugurujący nowy cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. Raz w miesiącu, w Kinie Pod Baranami odbywać się będą pokazy nowych filmów koreańskich. Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce. Każdy seans poprzedzony zostanie krótkim wprowadzeniem specjalistów od kina koreańskiego.

Cykl otworzy film Architecture 101 - kameralna, subtelna opowieść o miłości w reżyserii Yong-Joo Lee, absolwenta architektury (!), autora głośnego horroru Opętana (2009). Słowo wstępne wygłosi Dominika Kaszuba.

Na każdego widza czeka koreański przysmak!

BILETY:
13 złO FILMIE:

ARCHITECTURE 101 | GEON-CHOOK-HAK-GAE-RON
reż. Yong-Joo Lee, Korea Południowa 2012, 118’

Seung-min i Seo-yeon, poznali się w połowie lat 90. na zajęciach z architektury. On z budownictwem wiązał nadzieje na przyszłość. Ona studiowała w klasie fortepianu, wykłady z architektury traktując jako uzupełnienie edukacji. Dwudziestolatkowie szybko odkryli, jak wiele ich łączy.

Piętnaście lat później Seo-yeon wchodzi do biura architektonicznego, w którym pracuje Seung-min i prosi dawnego kolegę, by przebudował jej nadmorski dom. Początkowo mężczyzna odmawia. Naciskany przez szefa, ulega. Spotkania bohaterów nad planem domu dają okazję do wyjaśnienia, dlaczego ich drogi się rozeszły. I sprawdzenia, czy możliwe jest dokończenie po latach tak łagodnie rozpoczętej, młodzieńczej historii miłosnej.
ORGANIZATOR:
Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie
Bookmark and Share

archiwum