kpb

Future Shorts: zima 2013

FUTURE SHORTS: ZIMA 2013
sobota, 9 marca 2013, godz. 19.00


Zimowa zawierucha Future Shorts nad Polską

Uwaga, uwaga! Nadciąga kolejna odsłona cyklu Future Shorts. W marcu pokażemy filmy o przemianach, miłości, desperacji i rytmie.

W nadchodzącej odsłonie programu film Fishing without nets Cutter Hodierne wprowadzi nas do świata hersztów bandy somalijskich piratów. W We’re leaving będziemy świadkami podróży przez nieczuły świat z nastoletnim krokodylem przy nodze, a w Marcel, King of Tervuren Toma Schroedera spojrzymy na doświadczonego życiem króla w państwie belgijskich kogutów. Razem z Brianem Lye i studentami praskiej filmówki w Love birds podpatrzymy ptasie i ludzkie zachowania miłosne, poszukując w nich podobieństw łączących ludzi z resztą natury. Nieco poważniej z tematem zmierzymy się razem z nominowanym do Oscara Szwedem Patrikiem Eklundem. W filmie Slintage, uhonorowanym nagrodą publiczności i Special Jury Mention na festiwalu w Pradze, Eklund dotyka problemu reanimacji wzajemnego zainteresowania i wspólnego życia. Kolejny laureat - zwycięzca nagrody dla najlepszego twórcy w wieku 15-25 lat na Underwire Festival - Candy Girl to zrealizowana dzięki magazynowi „Vice” wizja przemiany osobowości na granicy dzieciństwa i dorastania oglądana przez pryzmat występu małej gimnastyczki. Całkowicie oderwany od rzeczywistości wydaje się za to ostatni z kolekcji - The S from hell. Ten kolaż animacji i czarnego dokumentu opowiada historię logotypu Screen Gems z lat 60., które w czasach ówczesnego wielkiego zainteresowania telewizją odbiło traumatyczne piętno na psychice młodocianych widzów...

BILETY:
14 zł
(normalny) | 12 zł (ulgowy)
Program:

Czas trwania: ok. 75'

FISHING WITHOUT NETS
reż. Cutter Hodierne, Kenia 2010, 17' (fab.)

Historia piratów z Somalii opowiedziana z perspektywy Somalijczyków.
Zwycięzca Grand Jury Prize na Sundance Film Festival.

MARCEL, KING OF TERVUREN 
reż. Tom Schroeder, USA 2012, 6' (anim.)

Kogut o imieniu Marcel przetrwał już ptasią grypę, alkohol, pigułki nasenne oraz swojego syna Maxa. Pomimo faktu, że nie widzi na jedno oko, cały czas pozostaje Królem Teruvern. Grecka tragedia w wykonaniu belgijskich kogutów.
Film znalazł się w selekcji konkursowej do Sundance Film Festival 2013.

WE'RE LEAVING
reż. Zachary Treitz, USA 2011, 12' (fab.)

Rusty i Veronica muszą wyprowadzić się z domu i spróbować znaleźć nowe miejsce do życia razem ze swoim nstoletnim aligatorem Chopper’em. Film We’re Leaving to spojrzenie kamrą na życie pary szukającej szczęścia we współczesnym, nieczułym świecie.
Laureat Jury Prize na Woodstock Film Festival oraz Honorable Mention na Philadelphia Film Festival.

THE S FROM HELL
reż. Rodney Ascher, USA 2010, 9' (dok.)

Krótki paradokument o najstraszniejszym symbolu korporacyjnym w historii - logo Screen Gems z 1964 roku, znanym także jako ‘The S From Hell.’
Zbudowany na podstawie wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli w dzieciństwie spotkanie z logotypem wyświetlanym podczas programów telewizyjnych takich jak “Bewitched” czy “The Monkees”, film ten opowiada ich przeżycia za pomocą m. in. animacji czy znalezionych, nie wyświetlonych nigdy materiałów filmowych.

CANDY GIRL
reż. Lucy Luscombe, Wlk. Brytania 2012, 3' (teledysk)

Surrealistyczny film krótkometrażowy, w którym młoda gimnastyczka podczas zawodów zaczyna inaczej postrzegać świat. Candy Girl zgłębia przejście jakiego dokonujemy między okresem idealistycznego dzieciństwa a trochę mroczniejszym światem dorastania.

LOVE BIRDS
reż. Brian Lye, Czechy 2010, 7' (eksperymentalny)

Love Birds to krótki film ukazujący ludzi zachowujących się jak ptaki. Męski i żeński ptak spotykają się i zakochują. Pojawia się jajko i wszystko dzieje się szczęśliwie w gnieździe, do momentu kiedy miłość pary zostanie przetestowana przez pukający do drzwi los. Zabawna historia miłosna, która odzwierciedla podobieństwa między ptasim a ludzkim życiem.
Film uzyskał wyróżnienie Best Film na Primavera Film Festival w Sydney.

SLINTAGE (SEEDS OF THE FALL)

reż. Patrik Eklund, Szwecja 2009, 18' (fab.)

Para w średnim wieku, Rolf i Eva, żyją w beznamiętnym związku. Rozeszli się i zużyli a w wyniku tego, Ewa zaczyna być seksualnie sfrustrowana. Jednej nocy próbuje uwieść Rolf’a. On ją jednak odrzuca ale wtedy dzieje się coś, co zmieni ich związek na zawsze.
Film uzyskał Special Jury Mention oraz Nagrodę Publiczności w 2010 na Prague Short Film Festival dla nominowanego do Oskara reżysera Patrika Eklunda.


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum