kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Pokłosie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
- Pokłosie, reż. Władysław Pasikowski
czwartek, 15 listopada 2012, godz. 22.15


W Kinie Pod Baranami powstaje studencki Nocny Klub Filmowy. W każdy czwartek, wieczorową porą, klubowicze zbierać się będą w Baranach, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich choćby całą noc.

Członkiem Nocnego Klubu Filmowego może zostać każdy kinoman, który przy okazji jest także studentem. W roli gospodarzy występować będą m.in. młodzi krakowscy filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Pismo to objęło patronat nad Klubem.

Przed projekcją będzie można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu. Bilety kosztować będą od 7 do 10 złotych.

W trakcie drugiego spotkania, które odbędzie się 15 listopada o godzinie 22.15, zaprezentowany zostanie film POKŁOSIE Władysława Pasikowskiego.


Wydarzenie na Facebooku - znajdziecie tutaj wszystkie ważne komunikaty :)


Strona sNKF na Facebooku .

Twitter - TUTAJ.


BILETY: 10 zł


POKŁOSIE | POKŁOSIE
reż. Władysław Pasikowski, Polska/Holandia/Rosja/Słowacja 2012, 102'

Nagroda Dziennikarzy na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Reżyser o filmie: „Bohaterami naszego filmu są zwykli ludzie, z małej polskiej wioski, w której w czasie wojny popełniono straszliwy mord na żydowskich sąsiadach, a następnie wyparto go z pamięci. Film jest o przywracaniu nam pamięci, film jest o nas. Naszym rachunkiem sumienia, którego powinniśmy dokonać po wyjściu z kina”.

Bookmark and Share

archiwum