kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - inauguracja

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
- inauguracja

czwartek, 8 listopada 2012, godz. 22.45W Kinie Pod Baranami powstaje studencki Nocny Klub Filmowy. W każdy czwartek, wieczorową porą, klubowicze zbierać się będą w Baranach, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich choćby całą noc.

Członkiem Nocnego Klubu Filmowego może zostać każdy kinoman, który przy okazji jest także studentem. W roli gospodarzy występować będą m.in. młodzi krakowscy filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Pismo to objęło patronat nad Klubem.

W trakcie pierwszego spotkania, które odbędzie się 8 listopada o godzinie 22.45, zaprezentowana zostanie nagrodzona w Cannes MIŁOŚĆ Michaela Haneke. Prelekcję wygłosi Miłosz Stelmach, student filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przed projekcją będzie można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu. Bilety kosztować będą od 7 do 10 złotych.

Bilety na seans MIŁOŚCI -  10 zł

Strona SNKF na Facebooku.


MIŁOŚĆ | AMOUR
reż. Michael Haneke, Francja/Niemcy/Austria 2012, 127’

MFF w Cannes 2012: Złota Palma
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI 2012: najlepszy film roku

Jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes Miłość Michaela Hanekego, twórcy m.in. Pianistki i Białej wstążki, to poruszająca opowieść o sile miłości, czułości oraz poświęceniu.

Głównymi bohaterami Miłości są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia stan zdrowia Anne dramatycznie się pogarsza. Uczucie łączące parę od tylu lat zostaje wystawione na ciężką próbę.

„Jeden z najpiękniejszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałam”. Karolina Pasternak, Stopklatka.pl

„Arcydzieło. Najlepszy film w karierze reżysera”. Michał Oleszczyk, Dwutygodnik


Bookmark and Share

archiwum