kpb

37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne - pokaz towarzyszący

37. KRAKOWSKIE REMINISCENCJE TEATRALNE
- pokaz towarzyszący

środa, 10 października 2012, godz. 19.00
Krakowskie Reminiscencje Teatralne organizowane są od roku 1975, a od 2003 odświeżona formuła festiwalu wyróżnia się programową konsekwencją, czyniąc z niego jedną z najwyżej cenionych, tak w kraju, jak i za granicą, polskich imprez teatralnych.

Temat tegorocznej edycji festiwalu to: MIASTO JUTRA, Masa - Maszyna - Marzenie. Krakowskie Reminiscencje Teatralne budują nową tożsamość: międzynarodowego festiwalu eksperymentującego, ale osadzonego w lokalnym kontekście.

Punktem wyjścia tegorocznej edycji jest fenomen Awangardy Krakowskiej, przywoływanej nie tyle ze względu na eksperymenty formalne, co - przede wszystkim - na zawarty w jej programie projekt zmiany społecznej.

Słynne „3M” (Miasto, Masa, Maszyna) układamy w nowe miejskie puzzle, do których dopisujemy epilog w formie pytania o możliwe - utopijne lub nie - scenariusze przyszłości.

Jakie jest nasze miejsce w tej układance? Jaką rolę w niej odegramy? Kim jest Miasto Jutra?

Zaproszeni artyści - m.in. Plasma (CH), Stelarc (AUS), Chris Haring z Liquid Loft (AU) - eksplorują nowe technologie i nowe media w ramach sztuki współczesnej. Tym samym, są o krok od wizji futurystycznych.

W ramach festiwalu, który odbędzie się w dn. 5-11 października, zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokaz filmu dokumentalnego Janka Simona, MISJA AUROPOL.


środa, 10 października, godz. 19.00 

MISJA AUROPOL | MISJA AUROPOL
reż. Janek Simon, Polska 2012, 54’

Film opowiada historię wyjazdu grupy polskich artystów do utopijnego miasta na południu Indii – Auroville. Osada została założona w 1968 roku pod duchowym przywództwem Matki (pochodzącej z Paryża Mirry Alfassa’y). W założeniu Auroville miało być miejscem eksperymentu nad nowymi formami świadomości i kształtem instytucji społecznych. Artyści opuszczają zimową Polskę, przenosząc się w bardzo odległe, ciepłe miejsce. Różnica, jakiej doświadczają, nie leży jedynie w klimacie – w Auroville panuje opinia, że refleksja krytyczna nie jest do niczego potrzebna. Czy w utopii szczęśliwych ludzi jest miejsce na kulturę, która reprezentuje historyczną traumę i osobiste niepowodzenia?

BILETY: 10 zł


Strona oficjalna 37. KRT: http://krt-festival.pl/


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum