kpb

Baranki w pieluchach - Kobieta z Piątej DzielnicyBARANKI W PIELUCHACH to wyjątkowe seanse przeznaczone dla Rodziców z małymi dziećmi. Najlepsze filmy prezentujemy w warunkach dostosowanych do wygody Maluchów, Mam i Tatusiów. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk jest przyciszony na tyle, aby nie zakłócać dziecięcego snu. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro.

W czwartek, 4 października - wraz z Ethanem Hawkiem wkroczymy w mroczne zaułki Paryża. 

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 4 października 2012, godz. 11.00

KOBIETA Z PIĄTEJ DZIELNICY | LA FEMME DU V-ÈME
reż. Paweł Pawlikowski, Francja/Polska/Wielka Brytania 2011, 83’

Thriller Pawła Pawlikowskiego, twórcy Lata miłości, z udziałem Ethana Hawke'a i Kristin Scott Thomas. U boku światowej sławy aktorów zagrała Joanna Kulig (Sponsoring). Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Ryszard Lenczewski.

Ten rok zdecydowanie nie należał do Toma Ricksa (Ethan Hawke). Po głośnym skandalu z jego udziałem, w krótkim czasie traci posadę na amerykańskim uniwersytecie, a także odchodzą od niego żona i córka. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, czy zmienić swoje życie, nie mógł trafić na lepszy moment by to zrobić.

Tom ucieka do Paryża, by w cieniu francuskich bulwarów napisać książkę i spróbować odzyskać rodzinę. Z ambitnych planów niewiele wychodzi i bohater ląduje w podrzędnym hotelu zarabiając na życie jako nocny stróż. Czas osładza mu jedynie niezobowiązujący seks z Anią (Joanna Kulig), Polką pracującą jako kelnerka w pobliskim barze.

Niespodziewanie w jego życiu pojawia się piękna i tajemnicza Margit (Kristin Scott Thomas). To, co początkowo zapowiadało się jak zwyczajne zauroczenie przemienia się w prawdziwie obsesyjną relację. Nowa kochanka całkowicie przejmuje władzę nad związkiem. Dodatkowo ich burzliwemu romansowi towarzyszy seria niewytłumaczalnych zdarzeń. Tom orientuje się, że tym razem naprawdę traci kontrolę nad swoim życiem.

„Znakomity thriller pełen tajemnicy i seksualności dzięki świetnej grze aktorskiej”
Stephen Whitty, Newark Star-Ledger

„Najlepsza kreacja Hawke’a w ostatniej dekadzie”
Michael Atkinson, Village Voice

Patroni medialni
:

MiastoDzieci.pl CzasDzieci.pl      


Partnerzy
:


     
Bookmark and Share

archiwum