kpb

Prawdziwa historia - przedpremiera

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu PRAWDZIWA HISTORIA, w ramach cyklu Filmowe Wakacje Baranków - Baranki w drodze

sobota, 22 lipca, 
godzina 21:10

PRAWDZIWA HISTORIA | THE WORLD'S FASTEST INDIAN
reż. Roger Donaldson, Nowa Zelandia/USA 2005, 127'

Pełna humoru i poruszająca historia człowieka, który miał odwagę spełnić swoje niezwykłe marzenie.

Główny bohater - Nowozelandczyk Burt Munro (Anthony Hopkins) - przez całe życie udoskonalał swój zabytkowy motocykl Indian Twin Scout, aby wyruszyć w wymarzoną podróż do Bonneville Salt Flats w stanie Utah i wystartować tam w słynnych zawodach motocyklowych. Ekscytująca, pełna humoru i przygód droga na miejsce wyścigu będzie dla Burta podróżą życia.

Choć nikt w niego nie wierzył, Munro ustanowił na nich nowy rekord świata w prędkości, spełniając w ten sposób swoje życiowe marzenie. Do tej pory nikt nie pobił ustanowionego przez Burta Munro w 1967 rekordu, a jego legenda trwa do dzisiaj.

Główna rola w filmie jest podsumowaniem całokształtu twórczości Anthony'ego Hopkinsa, za którą w styczniu 2006 został uhonorowany Złotym Globem. Film wyreżyserowany przez Rogera Donaldsona (Gatunek, Bez wyjścia), nawiązuje do najlepszej klasyki kina drogi (Prosta historia). W filmie występują także Richard Farnsworth (Prosta historia), Jessica Cauffiel (Legalna blondynka), Campbell Cooley (Granice wytrzymałości).

Bilety tylko 10zł! 

Premiera filmu na naszych ekranach: 28 lipca

Bookmark and Share

archiwum