kpb

Wieczór z filmami Nadine Labaki

WIECZÓR Z FILMAMI NADINE LABAKI
30-31 marca 2012


W związku z premierą najnowszego filmu libańskiej reżyserki Nadine Labaki DOKĄD TERAZ? przypominamy jej wcześniejszy przebój, KARMEL!

Bilety na oba filmy tylko 24 zł!


piątek - sobota, 30 - 31 marca

21.00  DOKĄD TERAZ? | ET MAINTENANT, ON VA OÙ?
reż. Nadine Labaki, Francja/Liban 2011, 100’

Nagrodzona przez publiczność festiwalową w Toronto, San Sebastian i Oslo ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel - okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja - kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania...

22.45  KARMEL | SUKKAR BANAT
reż. Nadine Labaki, Liban 2007, 95’

Czarujący film o pięciu przyjaciółkach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat kobiet odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Te kobiety potrafią również się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach.


BILETY:
20 zł
- normalny
14 zł - ulgowy

BILETY na oba filmy tylko 24 ZŁ!
Bookmark and Share

archiwum