kpb

Swing Era Festival - program filmowy

SWING ERA FESTIVAL
- program filmowy

31 marca - 1 kwietnia 2012


Zapraszamy na pokazy towarzyszące tegorocznej edycji Swing Era Festival w Krakowie. Zaprezentujemy dwie klasyczne produkcje hollywoodzkie z lat 30. i 40. oraz Artystę - festiwalową rewelację 2011 roku i Oscarowego zwycięzcę 2012.

Do zobaczenia na dużym ekranie będą przebojowi Panowie w cylindrach - film z udziałem słynnej pary tancerzy, Freda Astaire’a i Ginger Rogers, nominowany do Oscara w czterech kategoriach. Tymczasem „najlepsze sceny taneczne i najdziksze filmowe sztuczki swoich czasów” zobaczyć będzie można w filmie Czyste szaleństwo z udziałem duetu Ole Olsena i Chic Johnson.


W PROGRAMIE:

sobota, 31 marca 2012
15.00  ARTYSTA
| THE ARTIST
reż. Michel Hazanavicius, Francja 2011, 100’ (in ENG with PL subtitles)

Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego w kinie. Koniec filmu niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin podzieli los "wielkich zapomnianych"? Czy płomienne uczucie, które wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller zainspiruje go do walki o miejsce w świecie "nowego" Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

19.00  PANOWIE W CYLINDRACH | TOP HAT
reż. Mark Sandrich, USA 1935, 95’ (in ENG with PL subtitles)

Fred Astaire wciela się w Jerry'ego Traversa, słynnego tancerza i showmena, który na zaproszenie swego przyjaciela, producenta Horace'a (Edward Everett Horton) przygotowuje nowe przedstawienie w Londynie. Sąsiadką Jerry'ego jest śliczna tancerka Dale Tremont (Ginger Rogers). Bohaterowie poznają się, kiedy Jerry daje pokaz stepowania. Mieszkająca piętro niżej Dale przychodzi z pretensjami o hałas, ale kiedy widzi mistrza tańca w akcji, zamiast zrobić awanturę zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Problem w tym, że dziewczyna przez pomyłkę bierze Jerry'ego za Horace'a. Tak się składa, że Dale jest zaprzyjaźniona z Madge, żoną producenta; lojalna tancerka nie chce romansować z mężem koleżanki. To drobne nieporozumienie wywoła mnóstwo fabularnych zawirowań.

niedziela, 1 kwietnia 2012
15.00  ARTYSTA
| THE ARTIST
reż. Michel Hazanavicius, Francja 2011, 100’ (in ENG with PL subtitles)

19.00  CZYSTE SZALEŃSTWO | HELLZAPOPPIN’
reż. H.C. Potter, USA, 1941, 83’ (in ENG with PL subtitles)

Jedna z najbardziej zwariowanych komedii wszechczasów, która już w napisach czołowych zawiadamia, że jej „podobieństwo do filmu jest czysto przypadkowe”. Rzecz dzieje sie w środowisku filmowym. Para znanych aktorów próbuje wystawić musical w pewnej wytwornej amerykańskiej rezydencji. Nie jest to jednak proste zadanie...


BILETY:
normalny - 15 zł
ulgowy - 13 zł
Artysta: 18 zł | 14 zł

Z karnetem Swing Era Festival: 8 zł (Artysta: 14 zł)

Karnet (Panowie w cylindrach + Czyste szaleństwo): 22 zł
Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila (kasa@kinopodbaranami.pl) lub telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (5911809)
.
Bookmark and Share

archiwum