kpb

Baranki w pieluchach - Ponad nami tylko niebo



BARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

Zachęcamy także do lektury reportażu o cyklu Baranki w pieluchach, zamieszczonego w portalu CzasDzieci.pl :-) !

29 marca - PONAD NAMI TYLKO NIEBO z Sandrą Hüller w roli kobiety, która odkrywa, że najważniejszy związek w jej życiu jest iluzją.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 12 zł





czwartek, 29 marca 2012, godz. 11.00

PONAD NAMI TYLKO NIEBO | ÜBER UNS DAS ALL
reż. Jan Schomburg, Niemcy 2011, 88'

MFF w Berlinie 2011: Prix Europa Cinemas
17. Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów w Warszawie 2011: Nagroda Główna, Złote Pióro

Martha i jej mąż Paul są szczęśliwym małżeństwem, odnoszącym sukcesy. Kiedy pewnego dnia Martę odwiedzą policjanci, życie kobiety zmieni się na zawsze.

Dotychczasowe życie Marthy okaże się farsą i pasmem kłamstw - Paul znika z niego, nie zostawiając nawet śladu. Martha wkrótce poznaje Aleksandra, a jego prosty gest natychmiast przypomina jej Paula. Czy nowy mężczyzna będzie umiał wypełnić pustkę, zostawioną przez Paula? Martha najpierw będzie musiała uporać się z przeszłością.

Jurorzy 17. Lata Filmów uzasadniając werdykt napisali, że nagradzają Jana Schomburga, scenarzystę Ponad nami tylko niebo, Złotym Piórem „za dojrzałe artystycznie nawiązanie do tradycji kina europejskiego reprezentowanej przez Antonioniego, Kieślowskiego, czy Tykwera. Za prostą, ale zaskakującą opowieść o tajemnicy tkwiącej w człowieku, której próba rozszyfrowania daje szansę na odkrycie własnych tajemnic”.

W rolach głównych Sandra Hüller (Requiem, Kobieta w Berlinie) i Georg Friedrich (Faust, Import/Export).

Reżyser i scenarzysta o filmie: „Pierwsze zbliżenie do tematu filmu to zwykłe zainteresowanie i w pewnym sensie również fascynacja zwykłymi sytuacjami w życiu. Kiedy przeszłość okazuje się być zupełnie inna, niż nam się wydawało, że była. Kiedy to, co nie do rozbicia, nagle się rozbija. Nowe spojrzenie na to, co było, na miłość. Niepewność w obliczu rozpadu najistotniejszych dla samego siebie przekonań, ta niesamowita zmiana perspektywy. Między innymi dlatego Ponad nami tylko niebo jest filmem naszpikowanym różnymi punktami widzenia”.

„W znakomitym (...) dramacie
Ponad nami tylko niebo Jana Schomburga, najbardziej wstrząsające momenty oznajmia się w spokoju i bez zbędnych uniesień. Chłodna dyscyplina tego filmu buduje mu ciekawą tkankę emocjonalną, którą umiejętnie raz na jakiś burzy niepokój.” Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

„W kompaktowej kompozycji
Ponad nami tylko niebo każdy obraz ma ukryte istotne znaczenie a każdy niuans i zmiana atmosfery są precyzyjnie umiejscowione. Zmiana perspektywy narracyjnej w środku filmu poszerza go o głębię psychologiczną, która zadziwia przy zwróceniu uwagi na fakt, że to reżyserski debiut kinowy. Film jest nie tylko jedną z najciekawszych propozycji Berlinale ale i jedną z najciekawszych całego roku.” Mehrfilm.de




 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści      CzasDzieci.pl       
Bookmark and Share

archiwum