kpb

Dojrzałe kino - 80 milionówKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł
.


środa, 21 grudnia 2011, godz. 11.00

80 MILIONÓW | 80 MILIONÓW
reż. Waldemar Krzystek, Polska 2011, 105’

Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za Małą Moskwę, przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach.

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

„Rzadki w Polsce przypadek historycznego kina, które nie zgrzyta topornie wyłożoną tezą (...), nie rzęzi plastikowymi dialogami (...), a przede wszystkim ciekawie przedkłada sprawy małe nad sprawy wielkie." Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza

„80 milionów to nie kolejna szkolna czytanka o polityce i niedościgłych herosach, ale sensacyjna opowieść od czasu do czasu przełamywana zabawnymi wstawkami..."
Marek Sadowski, Rzeczpospolita

„Ten film broni również obsada i wyczucie konwencji. Mniej polityki, więcej sensacyjnej intrygi, zabawa w kotka i myszkę."
Artur Cichmiński, Stopklatka.pl
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum