kpb

Dojrzałe kino - KiKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 5 października 2011, godz. 11.15

KI | KI
reż. Leszek Dawid, Polska 2011, 98’

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2011: nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą - Roma Gąsiorowska

Ki (Kinga) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 2-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola.

Świat według Ki jest kolorowy, zachłanny i nigdy nie stoi w miejscu.
Ona sama irytuje i fascynuje, nikogo nie pozostawia obojętnym.

Odważny debiut fabularny Leszka Dawida wciąga nas w szalony, barwny świat Ki - zachłannej na życie i bezkompromisowej dziewczyny, która nie poddaje się ograniczeniom i głośno mówi, czego oczekuje od świata. Brawurowa rola Romy Gąsiorowskiej, nagrodzona na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zdjęcia inspirowane obrazami Darrena Aronofsky'ego (Czarny łabędź) pozwalają spojrzeć na rzeczywistość oczami zbuntowanej bohaterki.

Pełna ironii, wnikliwa obserwacja życia współczesnej dziewczyny, opowiedziana z lekkością i poczuciem humoru.

„Od kilku dobrych lat nikt z polskich twórców nie napisał tak dobrego scenariusza, nie poprowadził aktorów w tak znakomity sposób, nie opowiedział historii, której chciałabym posłuchać jeszcze raz.” Anna Bielak, Stopklatka.pl

„Największe olśnienie tegorocznego festiwalu. Tak autentycznego, głębokiego i przekonującego pod względem psychologicznym portretu współczesnej dziewczyny nie było w polskim kinie od lat.”
Przemysław Gulda, Gazeta Wyborcza

„Nareszcie porządne, wciągające, dobrze zagrane i przemyślane współczesne kino. Brawa dla Romy Gąsiorowskiej!” Katarzyna Fryc, Gazeta Wybocza


Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum