kpb

Baranki w pieluchach - Flamenco, flamenco & eko-pieluszki

BARANKI W EKO-PIELUCHACH

czwartek, 29 września 2011, godz. 11.00

Jak co tydzień, zapraszamy naszych Widzów z Maluchami na pieluchowy seans, któremu tym razem towarzyszyć będzie interesujący wykład o naturalnym pieluchowaniu niemowląt.

Na spotkaniu dowiemy się:
* Czym jest Naturalne Pieluchowanie?
* Czy pieluchy wielorazowe rzeczywiście są EKOlogiczne i EKOnomiczne?
* Czy są zdrowe dla naszych pociech? Jak dbać o eko-pieluszki?

Wykład połączony z pokazem ekologicznych pieluch wielorazowych poprowadzi Katarzyna Piekarczyk z Famigi - pedagog rodziny, prywatnie mama półrocznego Jacusia.

Organizator:
FAMIGA - Miejsce dla Rodziny i Przyjaciół
www.famiga.pl
BARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

29 września pokażemy pasjonujący dokument muzyczny Carlosa Saury poświęcony flamenco. 
   

Wśród pieluchowych widzów rozlosujemy 3 upominki od sklepu 4KIDS Wszystko dla dzieci!Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 11 zł

czwartek, 29 września 2011, godz. 11.00

FLAMENCO, FLAMENCO | FLAMENCO, FLAMENCO
reż. Carlos Saura, Hiszpania 2010, 100’

Carlos Saura odkrywa w kolejnej części swojej muzycznej podróży tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. Zabiera widza w podróż przez życie, pokazując kolejne jego akty w różnych aranżacjach tanecznych i muzycznych. Istotną rolę odgrywa tu też światło, zmieniające barwy i natężenie w zależności od okresu życia, który ilustruje. W tej produkcji obok dźwięków i tańca ważne jest też hiszpańskie malarstwo, stanowiące tło scenograficzne.

Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starego pokolenia, jak Paco de Lucía, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé, ale i przedstawicieli nowego nurtu tradycyjnych hiszpańskich rytmów. Uznane już nazwiska były czymś w rodzaju trzonu, na którym oparła się reszta muzyków. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.

Flamenco, flamenco nawiązuje i kompozycją, i treścią, i samym tytułem do wcześniejszego filmu Saury pt. Flamenco z 1995 roku. Nową produkcję rozpoczyna ta sama pieśń, która kończyła poprzednią. Tym razem Verde que te quiero verde nie wykonuje Ketama a Ángeles Fernández i Carlos García. Symbolicznie pokazuje to zmiany i odnosi się do koła, którym toczy się życie. Ten motyw bowiem reżyser chciał uczynić głównym tematem.

Carlos Saura niezmiennie pokazuje piękno hiszpańskiej tradycji nie tylko poprzez śpiew. Miesza muzykę z tańcem, wypychając na pierwszy plan gorący hiszpański temperament. Mocne uderzenia stóp przeplatają się z delikatnymi ruchami rąk, idealnie komponując się z tłem muzycznym, scenografią i grą światła.

„Saura przedstawia widzom flamenco na swój własny sposób, bardzo osobisty i niezwykły a jednocześnie typowy dla siebie. Taka forma przedstawienia sztuki pozwala widzom na całym świecie na bliskie obcowanie z hiszpańską muzyką, hiszpańskim tańcem i śpiewem.” sensacine.co
 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl        
Bookmark and Share

archiwum